Sevgililer Günü

Burç Uyumu: Burçların Aşk ve Cinsellik Uyumu

26/07/2022
Bridolog 6 dakikalık okuma
Partneriniz ikili ilişkilerde ve cinsel yaşamında hangi tür hareketlerden hoşlanıyor, onu genelde hangi tip insanlar etkiler, cinselliğe yaklaşımı nasıl? gibi soruların cevapları partnerinizin güneş burcunda saklı. Aşk ve cinsellik konusunda en uyumlu olduğunuz burçları açıklıyoruz!

Astrolojinin en güzel yanlarından biri hiç şüphesiz uyum konusunda harika bir kılavuz sunuyor olması…Sevgilinizin ya da hoşlandığınız bir kişinin birbirinizle olan uyumunu ve cinsel çekimini anlayabilmek için burçların dünyasını anlamak oldukça iyi bir yöntem. Bu listemizde yer alan yorumlar güneş burcuna göre sıralanıyor. Tabii ki astroloji güneş burcundan çok daha ötesine sahip. Ancak parterinizin ve sizin doğum haritasında bulunan açıların da etkisi olmakla birlikte güneş burçlarının verdiği kimliğin uyumu yakalamak ve anlamak konusunda oldukça etkili olduğunu belirtelim.

Koç burçları en çok hangi burçlarla cinsel çekim yaşıyor?, Aslan burcu etkileyenler genelde hangi burca sahip? gibi sorular ve daha fazlasının cevabı için yazımıza geçelim!

Koç Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar 

Zodyak’ın 12 burcu arasında en lider ruhlu ve girişken burcu hangisi deseler tabi ki cevabımız koç olur! Söz konusu atılganlık, istediğini almak ve tuttuğunu koparmak ise bu konuda zirveyi koç burçlarına bırakıyoruz. Tabii ki kişisel yaşamlarında böyle olan koçlar, özel hayatlarında da aşk ve cinselliği en uçlarda yaşıyor. Cinsel yaşamda oldukça baskın olan koç burçları, zaman zaman istedikleri olmadığında agresif tavırlar gösterebilse de zevk vermek ve almak onlar için ayrı bir tutku. Tensel temasa çok önem veren koç burçları özellikle saç ve boyun bölgesiyle oynanmasından çok hoşlanıyor.

Aşkta uyumlu burçlar: Aslan, Yay, İkizler

Cinsellikte uyumlu burçlar: Terazi, Akrep, Koç

Boğa Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Toprak grubunda yer alan boğa burçları, sağlam temelli ilişkileri, zevki ve lüks sosyal yaşamı ile kendini her yerde belli etmeyi başarıyor. Hem erkeği hem kadını para ile ilişkisi oldukça derin olan boğa burçları özellikle statü olarak güçlü kişilere karşı yüksek cinsel çekim duyuyor. Cinsel yaşamlarında ise yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi seven boğalar, sekse her zaman açık olsalar da partner seçimi konusunda oldukça seçiçi davranabiliyor. Hafif dokunuşlar, nazik hareketler ve zarif davranışlardan hoşlanan boğa burçlarını ince düşünülmüş küçük hediyelerle kendine çekmek mümkün.

Aşkta uyumlu burçlar: Başak, Oğlak, Yengeç 

Cinsellikte uyumlu burçlar: Akrep, Başak, Terazi

İkizler Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar 

Adı bir kere 9’a çıkan ama bir türlü inmeyen ikizler burcu tüm söylenenlere karşı cinsellik ve aşk konusunda belki de en çok verici burçlardan biri. Onlar için partnerlerini eğlendirmek, keyifli vakit geçirmek ve cinsel yaşamı renklendirmek oldukça önemli. Her daim flört etmeye hazır olan bu burcun insanları ile aşk da cinsellik de ayrı bir keyif veriyor. Zeka ve pratiklikten fazlasıyla etkilenen ikizler burcu fantazi konusunda da oldukça renkli bir dünyaya sahip. Omuz ve kol bölgelerine yapılan dokunuşlardan hoşlanan ikizler burcu yatakta fikirlerini açıkça söyleyen ve sohbet eden partnerlere ilgi duyuyor.

Aşkta uyumlu burçlar: Yay, Kova, Terazi

Cinsellikte uyumlu burçlar: Koç, Aslan, Yay

Yengeç Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar 

Zodyağın en romantik ve duygusal burçlarından yengeç burçları, aşk ve cinsellik konusunda naifliğin bayrağını tutuyor desek doğru olur. İnce düşünülmüş her şey yengeç burçları için oldukça cezbedici. Şefkatli ve becerikli insanları her daim beğenen yengeç burçları en çok göğüs bölgelerine temastan hoşlanır. Yumuşak hareketler ile baştan çıkabilen yengeç burçları, aşk hayatlarında ise romantik sürprizlerle sevdiklerini şımartmayı çok sever. 

Aşkta uyumlu burçlar: Balık, Akrep, Başak,

Cinsellikte uyumlu burçlar: Boğa, Akrep, Aslan

Aslan Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Adı üstünde ormanlar kralı aslanlar, zodyağın en çok önce çıkan lider burçları arasında yer alıyor. Her daim girdiği ortamda parlamayı ve dikkat çekmeyi beceren aslan burçlarını hacimli saçlarından ve keskin bakışlarından dahi tanımak mümkün! Peki aslanlar ilişkide duygusal ve cinsel duygularını nasıl mı yaşıyor? Onlar için şımartılmak ve övülmek en iyi afrodizyak! Kendilerini özel hissetikleri her yerde bulunmak, özel hissettiren kişilerle partner olmak isterler. Ego ile çalışan bu burcun cinsel yaşamı da kontrol merkezlidir. İpleri çok fazla karşı tarafa vermeyi sevmeyen aslan burcunu ona özel hareketler ve onaylayıcı davranışlarla kendinize çekebilirsiniz. 

Aşkta uyumlu burçlar: Terazi, Yay, İkizler, Koç

Cinsellikte uyumlu burçlar: Koç, Kova, Başak, Akrep

Başak Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar 

Toprak grubunun en temiz, anaç ve verici burçlarından başak burçlarının erkeği de kadını da kendine has bir havaya sahip. Zeka, kültürel uyum ve kişisel bakım başak burçlarının birine ilgi duyması için en önemli etkenler. Masum ve sakin görünümlerinin altında cinsel yaşamında oldukça tutkulu olabilen başaklar, yatakta da hizmet etmeyi ve kendini partnerine sunmayı çok sever. Masaj, küçük dokunuşlar, rahatlatıcı müzikler ile ambiyans yaratmayı çok seven başaklar, kendisi yapmayı sevdiği gibi kendisine yapılmasını da ister.

Aşkta uyumlu burçlar: Oğlak, Boğa, Akrep, Terazi

Cinsellikte uyumlu burçlar: Balık, Koç, Aslan 

Terazi Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

12 burç arasında estetik, zevkler ve sanatın baş temsilcisi olan terazi burçları adeta venüsün vücut bulmuş halidir. Terazi burçları kendi görünüşlerine çok fazla dikkat ettiği gibi partnerinin de her daim bakımlı ve şık olmasını ister. Bu nedenle bulunduğu ortamda zerafeti ve şık görünümü ile dikkat çeken kişiler terazileri her zaman cezbetmeyi başarır. Ancak terazi yalnızca dış görünüşe önem vermez. Terazi burçları için görünüş kadar içsel dinginlik ve entellektüel yapı da çok önemlidir. Cinsel yaşamlarında uzun uzun ön sevişmeyi tercih eden terazi burçları rüya gibi bir seks yaşamı hayal eder. 

Aşkta uyumlu burçlar: İkizler, Yay, Kova, Aslan

Cinsellikte uyumlu burçlar: Koç, Aslan, Yengeç

Akrep Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Çekicilik, tutku ve güç…Akrep burcunu cinsellik konusunda en çok tanımlayan kelimeler! Anka kuşu misali her daim küllerinden doğmayı başaran akrep burçları kaotik aşk hikayelerinin ve şehvetli seks hayatının bir numaralı isimlerinden. Cinsel yaşamına fazlasıyla önem veren akrep burçları şiddetli ve mazoşist fantazileriyle de bilinir. Heyecan dolu seks oyunlarını rahatlıkla yapabileceğiniz akrep burçlarının sizi arzulaması oldukça önemli.

Aşkta uyumlu burçlar: Boğa, Yengeç, Oğlak, Balık

Cinsellikte uyumlu burçlar: Balık, Boğa, Aslan

Yay Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Eğlenceli ve espirili yay burçlarını etkilemek söz konusu ise onlar hayat neşesine ve zekaya bakar desek yanlış olmaz. Birlikte anılar biriktirmek, yeni maceralara atılmak yay burçlarının partnerlerinde en çok aradığı özellik. Farklı kültürlerden gelen insanlara olan merakı her ne kadar fazla olsa da ortak paydada buluştuğu kişiler ile aşk ve cinsellik yaşamak yay burçları için vazgeçilmez. 

Aşkta uyumlu burçlar: Aslan, Kova, Terazi, İkizler

Cinsellikte uyumlu burçlar: Terazi, Koç, İkizler, Akrep

Oğlak Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Ayakları sağlam yere basan, sadık ve dürüst bir aşk yaşamı için oğlak burçları biçilmiş kaftan. Hem erkeği hem de kadınları azimli kariyer hayatları ile özel yaşamları arasında denge kurtmakta zorluk çekseler de bağlandıkları kişiler ile sağlam temelli ilişkiler yaşıyor. Diğer toprak grubundan olan boğa ve başak burçları gibi sadakat ve güven temeli üzerine cinsel ve duygusal yaşamlarını sürdüren oğlak burçları güçlü libidoları ile keyifli bir seks hayatı yaşatır.

Aşkta uyumlu burçlar: Başak, Boğa, Yengeç,

Cinsellikte uyumlu burçlar: İkizler, Terazi, Başak

Kova Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar

Zodyağın en bilmiş, en kendine has, en havalı burcu kova ile karşınızdayız. Marjinal kelimesinin karşılığı kova burcu deseler, kovalar arasında itiraz eden olmaz diye düşünüyoruz. Keskin zekaları, farklılıkları kabulleniş biçimleri ve yeniye olan ilgileri kovaları kendine has kılıyor. Cinselliği romantik ve duygusal bağ yerine daha çok zevk ve oyun olarak gören kova burçları için ten uyumu ve yaratıcılık oldukça önemli.

Aşkta uyumlu burçlar: Yay, İkizler, Terazi, Başak

Cinsellikte uyumlu burçlar: Aslan, Yay, Boğa, Koç

Balık Burcu ile Aşk ve Cinsellik Konusunda Uyumlu Burçlar 

Su grubunun baş temsilcisi balık burçları aşk, romantizm ve duygusal bağ konusunda en çok sözü hak eden burçlarımızdan. Hayal dünyası ile fantastik bir cinsel yaşama ve aşka sahip olan bu burcun insanları manevi açıdan bağ kurdukları kişiyle partner olmayı tercih eder. Romantik akşam yemeği sonrası mum ışığında özel bir gece onların libidosunu yükseltmek için harika bir yoldur. 

Aşkta uyumlu burçlar: Akrep, Yengeç, Oğlak

Cinsellikte uyumlu burçlar: Başak, Terazi, Akrep

Önerilen Yazılar