Düğün Planlama

Düğünlere Astrolojik Bakış – 2020 ve 2021’de Evlenmek İçin En Uygun Tarihler

23/04/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Giderek birçok kişinin astrolojiye olan merakı arttı. Özellikle 2020 yılında meydana gelebilecek olaylara önceden vurgu yapan astrologların öngörülerinin gerçekleşmesiyle yaşanan dönemi astrolojik açıdan da incelemenin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Sizler için severek takip ettiğimiz astrolog Yasemin Orman’la 2020 ve 2021 yıllarındaki düğünler ve corona virüsünün düğünlere etkisi ile ilgili ola
2020 düğün günleri astrolojisi

Merhaba Yasemin! İlk olarak 2020 senesinde evlenmesini, en azından evlilik adımı atmasını beklediğin burçların hangileri olduğunu öğrenebilir miyiz?

İkizler, Yengeç, Başak, Terazi ve Yay burçlarından bekliyordum senenin başında. Ancak ülkemizde yaşanan olaylardan sonra İkizler ve Başak burçlarının erteleme kararı alacaklarını düşünüyorum.

2020 ve 2021 evlilik için uygun tarihlere bakalım. Astrolojik açıdan 2020 ve 2021 yılları içerisinde evlenmek için en güzel görünen tarih aralığı nedir?

Baştan belirtmem lazım; gerçek hayattaki tüm romantizmine rağmen evlilik, Astroloji’de çok spesifik bir sözleşme konusu. Dolayısı ile doğru öngörü için evlenecek çiftlerin bireysel haritaları çok kıymetlidir.

Fakat genel bir öngörü yaparsak, 2020 için 8 Ağustos - 10 Eylül arası, 16 Kasım - 2 Aralık uygun olur diyebilirim.

2021 yılı içinse Ocak, Şubat ayları için genel anlamda bir sorun yok. Sadece ben tercih etmezdim deyip buraya bir şüphe tohumu bırakıyorum. 20 Nisan - 4 Mayıs ve 20 Ekim - 6 Kasım aralığı 2021 için en uygun tarihler olarak gözüküyor.

Yeniden bulunduğumuz yıla dönelim. 2020 yılı içerisinde düğünleri etkileyebilecek gökyüzü olayları neler? Sence nasıl etkileri olabilir?

İçinde bulunduğumuz zaman itibari ile en güzel tarihleri yukarıda belirttim. Bu tarihler evlilik akdini belirleyen Merkür, Venüs, Mars ve Güneş esas alınarak inceleniyor. Ancak diğer taraftan, geri kalan gezegenlerin de gerilemiyor olmasına dikkat ediyorum. Sonuçta aslında ideali aradığımız için. Örneğin; Eylül – Ekim’de Mars geriliyor. Bu normalde evlilik akdini etkilemez ama beklemediğiniz bir kaza olabilir. Sonuçta o gün, özel bir gün ve ufak bir kazaya bile tahammülümüz olamayabiliyor.

2020 düğün günleri astrolojisi

Bana göre Merkür gerilemesini kolay atlatmanın anahtarı “tekrar” kelimesinde yatar.

2020 merkür retrolarının tarih aralıklarını öğrenebilir miyiz?  Merkür retrosunda evlenmenin ne gibi etkileri olabilir?

2020 merkür retrosu tarihleri:

17 Şubat 2020 - 10 Mart 2020 Merkür Retrosu Balık Burcunda

17 Haziran 2020 - 17 Temmuz 2020 Merkür Retrosu Yengeç burcunda

13 Ekim 2020 - 3 Kasım 2020 Merkür Retrosu Akrep burcunda

Daha önce belirttiğim gibi tüm romantizmine rağmen evlilik, resmi bir akit. Bir anlaşma. Bir deftere artık aile olduğunuza dair bir beyanda bulunuyorsunuz. Başka bir insanla yaptığınız bir ortaklık var ortada.

Astroloji’de Merkür bu akitleri, anlaşmaları yönetir. Aslında tarihler konusunda ilk dikkat ettiğimiz konudur. Fakat yine, daha önce belirttiğim gibi esas olan doğum haritalarıdır. Evlenen çiftin her ikisinin de doğum haritalarında Merkür Retro pozisyondaysa, ne yapacağız? Yine kaçınacak mıyız Merkür retrosundan? Veya Merkür retrosunda kimse evlenmeyecek ve nikah daireleri boş mu kalacak? :)

Bence bu konularda erkekler daha dikkatli olmalı! Aslında bir beyanda bulunmak için illa deftere imza atmak gerekmiyor. Biliyorsunuz, yasal anlamda sözlü beyan da bir akittir. Dolayısı ile bence erkekler dikkat etsin her şeyden önce evlenme teklif ettikleri ve bizden “ evet” yanıtı bekledikleri güne. O gün, Merkür gerilemesinin olmaması daha mühimdir bence.

2020 düğün günleri astrolojisi

Konudan sapmadan devam edeyim, kafalar çorba olmasın.

Merkür gerilemesinde evlenirsek ne olur… Bir takım aksiliklerle karşılaşabilirsiniz süreç boyunca. Memur gecikir, misafirler gecikir, ayakkabınızın topuğu kırılır, bir şeyleri bir yerlerde unutursunuz… Bunlar sadece ihtimal. Aksilikler olabilir en özeti. Bir gezegen gerilerken gücünün azaldığını kabul ederiz. Attığınız imzanın diğer zamanlara göre daha güçsüz kalmasını istemeyiz. Anlaşmanın arkasında durma potansiyeliniz düşer.

Fakat her zaman, her şey istediğimiz gibi gerçekleşmiyor. Malum düğün ve evlilik konusunda düğün mekanının boş olma durumu, düğünü nasıl bir mekanda istediğimiz, nikah dairesinin uygunluğu vs vs. bir sürü değişken var. Merkür gerilemesine denk gelen bir tarihte yapabiliyorsunuz evliliğinizi diyelim ki. Bana göre Merkür gerilemesini kolay atlatmanın anahtarı “tekrar” kelimesinde yatar. Tekrar kontrol etmek, tekrar gözden geçirmek, tekrar bakmak, tekrar almak, tekrar başlamak, tekrar gitmek, tekrar düşünmek gibi…

Her şeyi iki kere düşünüp, prova yapabilirsiniz. Örneğin mekanda dans provanız olur, yemek testi olur. Düğün saatine pay bırakmak mantıklı olur. Bu durumun bilincinde olup, o dönemde partner ile iyi geçinmeye özen göstermek olur. Ama en önemlisi Merkür gerilemesinin düğününüze gelmesi dünyanın sonu olmaz.

Şimdi de birçok düğünün ertelenmesine sebep olan corona virüsünden bahsedelim. Sen bu salgının gidişatını astrolojik açıdan nasıl görüyorsun? Sence düğünler yaklaşık hangi ay civarı yeniden yapılmaya başlar gibi duruyor?

12 Ocak’ta web sitemde yazdığım bir yazı vardı - Satürn Plüton Kavuşumu Oğlak Burcunda. Orada bir salgın hastalık beklediğimi zaten yazmıştım. Corona konusuna epey zaman harcadım. Siz de beni takip ediyorsunuz. Bu konuda da bir inceleme yapıp yayınladım. Şu zamanlar kritik. Yani ben de şu anki gökyüzünün gündeme yansımasını izliyorum. Tahminlerim buna göre daha yerli yerine oturacak. Ancak düğünler kısmına gelirsek bence Temmuz’un son haftasına kadar gerçekleşme ihtimalleri zor gibi gözüküyor. Temmuz son hafta olanlar kurtarabilir.

Yasemin Orman’ın tüm yazılarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Önerilen Yazılar