Güzellik & Bakım

Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

08/03/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Madecassol krem, cilt sorunlarına yönelik etkili bir çözüm sunan oldukça etkili bir cilt bakım ürünü olarak piyasada satışa sunuluyor. Ciltte meydana gelen yaralar, yanıklar, sivilceler, egzama, çatlaklar gibi pek çok cilt sorununda kullanılan Madecassol, centella asiatica bitkisinden elde edilen doğal bir bileşen olan madecassic asit içeriyor. Bu bileşen, cildin yenilenmesine yardımcı oluyor ve cildin doğal bariyerini koruyor. Kremin içerdiği allantoin ve dekspantenol, cildi nemlendiriyor ve rahatlatıyor. Madecassol krem, cildin doğal dengesini korumaya yardımcı olurken, ciltteki sorunların iyileşmesine de katkı sağlıyor. Gelin, çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz bu çok yönlü kremin faydalarına ve kullanıma daha detaylı göz atalım!

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, özellikle cilt yaralarının tedavisinde kullanılıyor. Etken maddesi Centella asiatica bitkisinden elde edilen aktif bileşenler olan bu krem, cildi iyileştirme ve yenileme konusunda son derece etkili. Madecassol krem, cilt yaraları, yanık, sivilce, egzama, çatlaklar, morluklar ve akne izleri gibi cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılabiliyor. Ayrıca Madecassol, cildin nem seviyesini dengelemeyi sağlayarak, cildin esnekliği artırıyor. Mart 2023 tarihi itibarıyla eczanelerde 77 TL fiyat ile satışa sunulan Madecassol kremi kolaylıkla bulabilirsiniz. Madecassol dermatologlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir ürün olsa da yine de kullanmadan önce doktorunuza danışmanız öneriliyor.

madecassol krem

Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin cilt üzerinde faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yara İzlerinin İyileşmesini Destekler: Madecassol krem, cilt üzerinde oluşan yara izlerinin giderilmesinde veya hafifletilmesinde oldukça etkili. Örneğin, çarpmalardan oluşan yaralar, tırnak izi, kâğıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan oluşan izlerin tedavisinde, sivilce izi ve ameliyat yaralarının izlerinin giderilmesinde etkili oluyor.
  • Kırışıklık Görünümünü Azaltır: Etkili bir hücre yenileyici olan Madecassol krem, doğrudan anti-aging amacıyla kullanmak için uygun değil. Ancak, E vitamini ampulü ve nemlendirici yüz bakım kremi gibi ürünlerle karıştırılarak kullanıldığında daha etkili olabiliyor. Göz çevresine uygulandığında, kırışıklıkları belirgin şekilde azaltabilen Madecassol kremi, yaşlanmanın etkilerinin en çok görüldüğü bölgeler olan göz çevresi ve altları için kullanabilirsiniz.
  • Yanık İzlerini İyileşmesine Yardımcı Olur: Madecassol krem, ciltteki yanık, tahriş veya soyulma gibi problemler üzerinde etkili. Hücre yenileyici ve onarıcı özellikleri sayesinde cildin üst derisini onararak yanık izlerinin azalmasına yardımcı oluyor. Ütü yanıkları, buhar yanıkları, sıcak cisimlerle temas sonucu oluşan su toplamış kabarık yanıklar, kaynar su dökülmeleri gibi durumlarda oluşan yanıkların tedavisi sonrasında izlerin azalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, peeling etkisi ile de cildin yenilenmesine destek oluyor.
  • Sivilce İzlerini Azaltır: Madecassol krem, sivilce izlerini hafifletme konusunda oldukça iyi iş çıkarıyor. Ergenlik döneminden kalan sivilce izleri, geçmiş ancak yüz ve sırtta sivilce izleri görünümünü de hafifletmeye yardımcı bir ürün.
  • Güneş Lekelerini Gidermeye Yardımcı Olur: Güneş lekelerine karşı etkili bir krem olan Madecassol, düzenli kullanımda cilt lekelerini azaltıyor. Bunun yanı sıra cilt tonu renk eşitsizliklerinin giderilmesinde de etkili.
  • Varis Görünümü Azaltır: Madecassol krem, yüzeyel varisler ve hafif damar çatlamalarının tedavisi için de faydalı bir ürün.

Madecassol Nasıl Kullanılır, Cilde Nasıl Uygulanır?

Madecassol kremi açmak için kapağının üzerindeki sivri bölgeyi kullanabilirsiniz. Madecassol kremi cilt üzerine ince bir tabaka şeklinde uygulamaya dikkat edin ve gözlerinizden uzak tutun. Madecassol’ü doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gerekiyor. Madecassol kremin günde 1-2 kez uygulanması önerilir. Ancak, doktorunuz cilt probleminiz doğrultusunda size farklı bir doz önerebilir. Eğer düzenli uygulamada Madecassol kremin etkilerini göremediyseniz veya herhangi bir yan etki yaşadıysanız mutlaka bir uzmana danışın.

madecassol krem

Madecassol Yüze Sürülür mü?

Madecassol kremi yüze sivilce ve akne izleri, cilt lekeleri ve yara izleri için sürülebilir. Bununla birlikte herhangi bir cilt sorununuz bulunmasa da Madecassol’ü daha az miktarlarda, ince bir tabaka olacak şekilde günlük bakım için yüzünüze uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda birkaç hafta ile birkaç ay arasında cildinizin daha aydınlık bir görünüme kavuştuğunu ve ten renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Madecassol Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Madecassol krem, cilt probleminin yoğunluğuna göre değişen sürelerde cilde uygulanabilir. Genellikle yüzde 20-30 dakika kadar kalması yeterli olur. Ancak cilt doktoru veya eczacının önerisi farklılık gösterebilir. Ayrıca ürünün kullanım talimatlarına uyulması da oldukça önemli. Eğer Madecassol krem, Bepanthen krem ve E vitamini ampulü ile hazırladığınız karışımı uygulayacaksanız, yüzünüzde yaklaşık olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız öneriliyor.

Madecassol Krem Günde Kaç Kez Sürülür?

Madecassol krem, kullanım amacına göre günlük olarak 1-2 kez sürebilirsiniz. Tedavi edilecek bölgenin durumuna göre doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız daha uygun olacaktır. İlacın etkili olması için belirtilen dozda ve sıklıkta kullanılması dikkat edin.

madecassol krem

Madecassol Sivilceye İyi Gelir mi?

Madecassol krem, anti-inflamatuar ve hücre yenileyici özellikleri nedeniyle sivilce tedavisinde etkili bir yöntem. Sivilce lezyonlarına uygulandığında, cildin iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur ve sivilcelerin neden olduğu kızarıklık, iz ve iltihaplanmayı azaltabilir.

Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar