Gerçek Düğünler

Sezin & Tolga’nın Kuş ve Bahçe Temalı Düğünü

20/09/2021
Bridolog 3 dakikalık okuma
Camdan kuşlarla, büyüleyici bir bahçedeymiş hissiyle sizi çok zarif bir düğüne götürüyoruz! Sezin Birinci ve Tolga Beyaz pandemi sebebiyle düğünlerini uzun bir süre ertelemek zorunda kalsa da sonunda hayallerindeki düğüne kavuşmuş. Boğazda gerçekleşen düğün, çift için anlamı büyük olan kuşların düğün temasıyla birleşmesi sonucunda dekorasyonuyla göz kamaştırıyor. Gelin bu düğünün tüm ayrıntılarını

Sezin merhaba! En baştan başlayalım. Eşinle ne zaman tanıştığını ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını öğrenebilir miyiz?

Eşim ile aynı üniversitede okuyorduk. Aslında ikiz kardeşimle sınıf arkadaşıydı ve onun sayesinde 2009 yılında tanıştık. Beraberliğimiz ise 2015 Haziran ayında başladı, 7 seneyi doldurduk :)

Evlilik teklifi için çok güzel bir organizasyon hazırlamıştı gerçekten. Park Şamdan’da akşam yemeğine ve sonrasında eğlenmek için Le Meridien Hotel’in roofunda bulunan L'Eclipse’e gidelim dedik. Meğer tüm sevdiklerimin de bulunduğu bir organizasyon düzenlemiş.

Düğününüz ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiği?

Düğünümüzü 8 Ağustos 2021 tarihinde Çubuklu 29’da 250 kişi ile gerçekleştirdik. Aslında düğünümüz 21 Mart 2020 tarihindeydi, pandemi ilan edildikten 5 gün sonra yani :) Biz daha yasaklar gelmeden kendimiz erteleme kararı almıştık o dönemde. Bir buçuk sene kadar bekledik, uzun bir süre belki ama bugün iyi ki beklemişiz diyoruz. :) 

Biraz da düğünün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Ne yalan söyleyeyim ben İtalya’da bir bahçe olarak hayal ettim. :) Temasına Çubuklu 29’un eşsiz mimarisini ve boğazın güzelliğini harmanlayarak karar verdik. Misafirlerimize zarif ve şık bir bahçenin içerisindeymişiz gibi bir tecrübe yaşatmak istedik.

Ana temamız kuşlardı, kuşların  bizim için çok önemli bir yeri var. Bu yüzden yeniden hayat bulmayı simgeleyen kuşları da düğün temamızda yansıtmak istedik. Yeni bir ailenin var oluşu gibi düşündük. Bize bu hikayeyi kusursuz şekilde yaşatan Gazebo Flowers & Events ve muhteşem ekibiydi. İyi ki onlarla çalışmışız. :)

Gelinliğini seçerken nelere dikkat ettin?

Ben düğünümde iki gelinlik giyindim. Pandemiden dolayı beklediğimiz bu dönemde zevklerimin biraz değiştiğini söyleyebilirim. :) İki gelinlikte de kafamda net olan nasıl bir kumaş hayal ettiğimdi.

İlk gelinliğim komple taş işlemeliydi. Modelini de bu yüzden sade çizgilerde istedim ve bu noktada Çağteks Gelinlik ile keyifli bir sürece girdik.

İkinci gelinliğimi ise bir o kadar sade bir çizgide, işlemesiz istiyordum. Buradaki şansım da Vakko’nun bu sezonki koleksiyonu oldu :)

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptığınızı öğrenebilir miyiz?

Hazırlıklara başladığımda saç ve makyaj ilk netleştirdiğim konuydu. Çocukluğumdan beri değişmeyen kuaförüm Murat abim (M&S Kuaför) bana en özel günümde eşlik etti. Makyajım ise canım Alev Karslı’ya emanetti. İki konu da benim için çok önemliydi. Hatta düğün tarihimi Alev Hanım’ın müsaitliğine göre netleştirmiştim. Yeri bende ayrı, iyi ki dediğim tercihlerimdendir.

Müzik konusu birçok çiftin bir hayli kafa yorduğu bir konu. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? Müzik olarak nasıl bir akış izlediniz?

Düğüne giriş müziğimiz; Zaina - Zade Dirani with The Royal Philharmonic Orchestra. DJ Taner Öztürk’ün playlistini dinlerken karar verdik. Coşkulu akışı ile duygusal ritmi bizi çok etkilemişti. Pasta müziğimiz L'Ombelico Del Mondo’ydu.

Müzik konusunda Taner Öztürk ile beraberdik ve gecenin en çok konuşulanlarındandı diyebilirim. Yemek esnasında modern müzik ile başlayan düğünümüz, halk oyunları ile devam etti ve pastanın kesilmesiyle birlikte yeni normallerimizdeki after party konsepti ile sona erdi. :)

Pandemi dolayısı ile after party planlaması yapamıyor olmamıza çok üzülüyorduk, bu yüzden eğlence kısmına ağırlık verecek şekilde planlama yaptık ve tüm zaman dilimini değerlendirerek, geceyi dinamikleştirecek showlara yer verdik.  Bu konuda bize İstanbul Dance Factory eşlik ederek, farklı konseptleriyle her bölümde pistte muhteşem showlar sergiledi.

Bizde gelin ve damat tarafı Karadeniz’liydi ve bu noktada horon tabii ki vazgeçilmezimizdi. :) Bu konuda da bize Abay Project eşlik ederek, pastaya kadar olan bölümde hem showları ile hem de davetliler eşliğinde akışı hızlandırdı. Sonrasında ise pasta ile after party’e geçiş yapıldı.

Taner Bey işinde gerçekten profesyonel. Eşim ve bana düğün sonrasında after party olmamasına boşuna üzülmüşüz dedirtecek kadar gecemizi bize dolu dolu yaşattı. :)

Düğününü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Davetlilerimiz için oturma planı düzenlemesi :)

Peki düğün hazırlığı yaparken Bridolog’dan faydalandın mı? Sana nasıl yardımcı olduk?

Tabii ki de. :)  Nereden başlayacağımı bilemediğim bu dönemde ev alışveriş listesinden, yapılacaklar listesine kadar birçok fikir için sayfanızdan faydalandım. Bunun için size ve ekibinize değerli paylaşımlarınızdan ötürü ayrıca teşekkür ederim.

Evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?

Zamanı geri alamayacakları bu süreçte her anın keyfini çıkarmaları. :)

Künye:

Mekân: Çubuklu 29
Organizasyon: Gazebo Flowers & Events
Catering:  Çubuklu 29, Alcoholoco
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Gelinlik: Çağteks, Vakko Wedding
Gelin Ayakkabıları: Divan
Damatlık: Vakko Wedding
Damat Ayakkabıları: Fratelli Borgioli
Evden Çıkış Elbisesi: Özel Dikim
Davetiye: Yasemin Soykan
Pasta:  Çubuklu 29
Saç: M&S Kuaför
Makyaj: 
Alev Karslı
Müzik: DJ Taner Öztürk
Ses/Işık:
Staras Technical
Dans / Show: İstanbul Dance Factory, Abay Project

Önerilen Yazılar