Gelinlikler

New York Bridal Moda Haftası’nda En Çok Dikkat Çeken 10 Gelinlik

26/04/2019
Bridolog 3 dakikalık okuma
Dünyadaki gelinlik trendlerine yön veren New York Bridal Moda Haftası 2019’un Nisan ayında gerçekleşti ve birbirinden ünlü markalar 2020 İlkbahar/Yaz gelinlik koleksiyonlarını görücüye çıkardı. Bize de her zaman en heyecanla beklediğimiz etkinliklerden biri olan New York Bridal Moda Haftası’ndan gözlemlerimizi size aktarmak düştü. :)

Bu moda haftasında da markalar hem kendi çizgilerini ve tarzlarını yansıtan sürprizsiz modellere, hem de akıllarda yer edecek, çarpıcı tasarımlara yer verdiler. Biz de moda haftasının en çok dikkat çeken, en çok akılda kalan 10 gelinliğini sizler için bir araya getirelim istedik.

Bizce her bir gelinliğe dikkatlice bakın çünkü önümüzdeki sezonun trendleri bu gelinliklerde gizli!

1. Berta Omuz Detaylı A Kesim Gelinlik

İlk gelinliğimiz son zamanlarda sektörün belki de en çok merak edilen markalarından Berta’ya ait. Balık kesim ve transparan kumaşlı gelinlikleri imzası haline getiren Berta, bu sefer biraz daha farklı bir tarzda, göğüs kısmı kuplu, işlemeli A kesim gelinlik tasarımıyla oldukça beğeni topladı. Bu gelinliği bu kadar albenili yapan ise hiç şüphesiz gelinlikte baştan aşağıya uygulanmış işlemelerin omuz detayına devamının sağlanmış olması.

berta-gelinlik

2. Reem Acra Retro Hollywood Tarzı Gelinlik

Bu Reem Acra gelinlik ise eski dönem Hollywood tarzını anımsatan tasarımı, saten kumaşıyla dikkat çekti. Eldivenlerle birlikte kullanılmış olması da tabii ki bu tarzı destekler nitelikte.

reem-acra-gelinlik

3. Marchesa Yoğun Fırfır Tül Detaylı Gelinlik

Bridal Moda Haftası denilince Marchesa’dan söz etmemek olmaz. Genellikle yaptığı “zamansız” gelinlik tasarımlarıyla ikonikleşmiş olan marka, koleksiyonlarında cesur ve yenilikçi tasarımlara yer vermeyi de ihmal etmiyor. Fırfır tüllerin yoğun bir şekilde kullanıldığı bu V yakalı, A kesim gelinlik de buna güzel bir örnek.

marchesa-gelinlik

4. Sebastien Luke Kroşe Dantel Detaylı Gelinlik

Bu gelinlik önümüzdeki sene gelinliklerde sık sık göreceğimiz kroşe dantelin habercisi. Gelinliğin beyaz kumaşı ile kırık beyaz, kemik tondaki kroşe dantelin arasındaki renk farkı ve gelinliğin çok uzun olmayan boyu bu gelinliğe bizce farklı ve güzel bir hava katmış!

sebastien-luke-gelinlik

5. Mariage by Viktor & Rolf Kalp Yakalı & Çiçek İşlemeli Gelinlik

Gelelim özellikle romantik tarzdaki gelinlikleri seven gelin adaylarının çok beğeneceği bir gelinliğe. Bu gelinliğin gövde kısmı, saten kumaşı, kalp yakası ve kurdelesiyle çok güzel gözükse de asıl albenisinin üç boyutlu büyük çiçek işlemeleriyle dikkat çeken tül eteği olduğunu söylemek yanlış olmaz!

viktor-rolf-gelinlik

6. Naeem Khan Derin V Göğüs Dekolteli Dantel Gelinlik

Dantel, uzun kollu bir gelinliğin derin göğüs dekoltesiyle modernize edildiği bu Naeem Khan gelinlik bizce çok tarz! Hem klasikten vazgeçmek istemeyen hem de gönlü modern bir tercihten yana olan gelin adayları bu gelinliği istek listelerine ekleyebilir! 

naeem-khan-gelinlik

7. Galia Lahav İpek Tülden Kat Kat Etekli Gelinlik

Birçok farklı detayın bir arada kullanıldığı bu Galia Lahav gelinlik hiç şüphesiz New York Bridal moda haftasının en dikkat çeken modellerinden biriydi. Pırıltılı gövde kısmı, dik yakası, yakasındaki iri kurdele, göğüs dekoltesi ve ipek tülden kat kat eteği ile bu gelinliğin dikkat çekmeme ihtimali var mı?

galia-lahav-gelinlik

8. Ines Di Santo Spagetti Askılı Saten Düz Kesim Gelinlik & Fırfırlı Pelerin

Sade, dupduru bir saten düz kesim gelinliğe nasıl hareket katılır? Ines Di Santo’nun gösterişli, tül fırfırlı pelerin ile sade gelinliği bir arada yorumlayarak ortaya çıkardığı görüntüyü biz çok sevdik; bizce özellikle sahil düğünleri ve kır düğünleri için çok uygun bir tarz!

ines-di-santo-gelinlik

9. Oscar de la Renta 3 Boyutlu Çiçek İşlemeli Balo Kesim Gelinlik

Gelinlik denilince herkesin aklına ilk gelen markalardan biri olan Oscar de la Renta da New York Bridal Moda Haftası’na damga vuranlardan oldu. Bu gelinliğin göğüs kısmında yoğun, balo kesim eteğinde seyrek olarak kullanılan üç boyutlu çiçek işlemelerinin tamamlanması günler sürmüş.

oscar-de-la-renta-gelinlik

10. Mira Zwillinger Kroşe Dantel Gelinlik

Ve son olarak, New York Bridal Moda Haftası’nın en çok öne çıkan detaylarından biri olan kroşe dantel bu Mira Zwillinger gelinlikte baştan aşağıya kullanılmış ve aslında oldukça sade kesimli, fazla detayı olmayan bir gelinliği çok çarpıcı bir hale getirmiş.

mira-zwillinger-gelinlik

Önerilen Yazılar