Gelinlik Modelleri, Butikler ve Moda Evleri | İstanbul

Hepsini Gör

Gelinlik Firmaları Bridolog’da!

Gelinlik seçimi gelinlerin genelde en heyecanlandığı ve en zorlandığı süreçlerin başında geliyor. Çoğu gelin çocukluğundan itibaren gelinlikle hayaller kurmaya başlıyor ve o özel gün geldiğinde de en güzel ve özel gelinliğin kendisinde olmasını istiyor.

Gelinlik seçimi bu kadar kritikken gelinlerin doğru tasarımcılarla buluşturulması oldukça önemli. Burada da Bridolog devreye giriyor! Bridolog gelinleri en iyi ve kaliteli Türk tasarımcılarla aynı platformda buluşturuyor. İşinde oldukça başarılı tasarımcıları ve onların koleksiyonlarını görmek, iletişim bilgilerine ulaşmak ve onlardan ücretsiz fiyat teklifi almak için yukarıdaki firmalara göz atabilirsiniz.!

 

Gelinlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelinlik fiyatlarının belirlenmesinde en büyük rol oynayan kumaş ve işlemeler. Kumaşın kalitesi ve miktarı arttıkça ve gelinliğin de fiyatı artıyor. Aynı zamanda işlemeli veya dantelli gelinlikler de düz kumaş gelinliklere göre daha yüksek ücretli oluyor. Tabii yine işlemede kullanılan materyaller, hazır işleme mi elle işleme mi olduğu, dantelin kalitesi gibi detaylar fiyatın belirlenmesinde etkili.

Ayrıca bazı modacıların ve modaevlerinin hazır koleksiyonları bulurken aynı zamanda kişiye özel dikim de yapabiliyorlar. Kişiye özel dikimde istediğiniz tüm ayrıntılar, özel detaylar gelinliğinizde bulunabiliyor, ancak bu seçeneğin de gelinlik fiyatını arttırdığını söylemeliyiz J.

 

Gelinlik Kesimleri

Gelinliğin kol kesiminden, etek kesimine, sırt kesiminden, yaka kesimine kadar birçok detayı mevcut. Ancak gelinler arasında genellikle  ilk olarak etek kesimine karar veriliyor. En çok gördüğümüz gelinlik etek kesimleri arasında ise prenses kesim, A kesim, balık kesim ve düz kesim başta geliyor.

Gelinlik etek kesimine karar verirken ilk olarak vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kadınlarda  vücut tipi yaygın olarak dörde ayrılmakta: elma, armut, kum saati ve dikdörtgen. Örneğin armut vücut yapısına sahipseniz, vücudunuzun alt kısmında toplanan kilolarınızı prenses kesim veya A kesim gelinlikle kamufle edebilirsiniz.

Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz vücudunuzun kıvrımlarını balık kesim gelinlik çok güzel bir şekilde gösterecektir. Vücut tipinize en uygun gelinlik kesimini öğrenmek için hazırladığımız Gelinlik Etek Kesimleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler başıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı şekilde düğün mekanınızı ve temanızı da gelinlik kesimine karar verirken göz önünde bulundurmanız önemli. Örneğin sahil düğünü yapacaksanız, size taşıması zor gelecek ve gereğinden fazla gösterişli gözükecek prenses kesimden kaçınmanız doğru olacaktır. Eğer düğün temanızı bohem olarak belirlediyseniz de daha düz veya balık kesim modeller temanızı yansıtmanızda yardımcı olacaktır. Dantel, balık kesim gelinlik modelleri için Dantel Detaylı 5 Farklı Balık Gelinlik Modeli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ancak salon düğünüyle evlenecekseniz size daha gösterişli bir görünüm kazandıracak prenses veya A kesim bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

 

En İyi Gelinlik Markaları

Bir gelinlik markasını üst sıralara taşıyan genellikle tasarımcının kullandığı materyallerin ve dikişin kalitesi ile modellerin orijinalliği oluyor. Gelinliğinizi seçerken iyi bir marka tercih etmeniz birçok anlamda gelinliğin içinize sinmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca genellikle kaliteli gelinlik tasarımcılarının hazır tasarımlarının yanı sıra özel dikim seçeneği de bulunuyor. Bu şekilde hayalinizdeki gelinliğe tasarımcının profesyonel fikirlerini de alarak ulaşmanız mümkün.

Dünyada bilinir gelinlik markalarının yanı sıra Türkiye’de de oldukça başarılı ve kaliteli gelinlik tasarımcıları bulunuyor. Bu tasarımcılara, koleksiyonlarına ve tüm iletişim bilgilerine yukarıdaki firma profillerinden ulaşabilirsiniz.

 

Satılık Gelinlik mi Kiralık Gelinlik mi?

Satılık gelinlikler daha yaygın olsa da kiralık gelinliklere de rastlamaktayız. Bazı gelinler gelinliklerini yıllarca saklamak istiyor. Böyle bir isteği olan gelinlerin tabii ki gelinliklerini satın alması en doğru seçenek.

İçinize çok sinen bir gelinlik olduysa, ancak fiyatı bütçenizin çok üzerindeyse kiralık gelinliklere de yönelmenizde fayda var. Bazı modaevleri tarafından dünyaca ünlü gelinlikleri kiralama seçeneği sunuyor. Bu sayede de oldukça ünlü ve kaliteli gelinlik tasarımcılarının modellerini düğününüzde giyebilirsiniz. Özellikle gelinliği bir kere giyeceğim, saklaması da çok uğraştırıcı diye düşünen gelinler mutlaka kiralama opsiyonunu göz önünde bulundurmalı J.

 

Gelinlik Saç Modelleri

Gelinliğinizle birlikte uyumlu bir görünüm yakalamak için mutlaka gelinliğinize uyacak bir saç modeli seçmenizde fayda var. Örneğin düz kesim bir gelinlik giyiyorsanız saçınızda daha hareketli bir model tercih edebilirsiniz. Ama prenses kesim veya oldukça işlemeli bir gelinlik giyecekseniz gelinliğinizin sönük kalmaması ve abartılı görünmemek adına daha sade ve minimal bir saç modeli seçmeniz daha doğru olacaktır. Birbirinden güzel ve çeşitli gelin saçı modellerini buradan inceleyebilir, isteğinize göre filtreleme yapabilirsiniz!

Ayrıca en profesyonel saç tasarımcılarına da buradan ulaşabilir ve onlardan fiyat teklifi alabilirsiniz.