Gelin Saçı ve Makyajı, En İyi Kuaförler | İstanbul

Hepsini Gör

En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri

Hayatınızdaki en özel anlardan biri olacak olan düğün gününüzde makyajınızın ve saçınızın mükemmel olmasını istemek en doğal hakkınız. Fakat bu kadar önemli gün ve günlerde seçim yapmak haliyle güçleşmekte. Özellikle de her sene saç modellerinde yeni trendler karşımıza çıkması seçim yapmayı daha da zorlaştırıyor.

Günümüz düğünlerinde en çok tercih edilen modellerden biri saçların açık bırakılarak, geniş dalgalar ile birlikte kullanılması. Bu modelin dışında klasik diye tabir ettiğimiz örgülü veya toplu saçlar da halen kullanılmaya devam etmekte. Ama bir gerçek vardır, gelin topuzlarının modası asla geçmiyor ama balerin topuzlarının yerine daha çok dağınık ve ensede topuzlar tercih ediliyor.

Gelin saçı modeline karar verirken en çok dikkat edilmesi gereken şey ise gelinliğin modeli. Klasik model bir gelinlik seçilicekse modern ve abartılı saçlardan uzaklaşmak gerek. Balık veya düz kesim bir gelinlik seçilecekse saçınıza hareketli modeller seçerek daha gösterişli bir görüntü elde edebilirsiniz.

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken şey ise düğünün temasına saçınızın uyması. Son zamanlarda alışılmışın dışında farklı düğün temaları ortaya çıktı. Örnek vermek gerekirse vintage, rustik, bohem temalı düğünler son zamanlarda sıklıkla organize edilmekte. Bu ve benzeri temalar seçilecek ise saçınızın da bu temalara uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bohem bir tema istiyorsanız, örneğin örgülü veya yarım toplu bir saç modeli uyumlu bir görüntü yaratabilir.

Son olarak yüz şekline göre gelin saçı modeli seçmeniz daha güzel, naif ve dikkat çekici görünmenizi sağlayabilecektir. Geniş ve yuvarlak bir yüze sahipseniz sıkı topuzlardan çok açık saçlar yüzünüzü daha ince gösterir.

Düğününüze ve size en uygun gelin saçı modelleri için buraya tıklayabilirsiniz. Bu sayfada Bridolog’un sizler için seçtiği birçok gelin saçı modelini gelişmiş filtreleme özelliğiyle inceleyebilirsiniz.

 

Gelin Saçı Nasıl Yapılır? 

Gelin saçınızı yaparken kendinizi profesyonellerin eline bırakmanızda fayda var. Beğendiğiniz modellerden bahsedip, düğününüzün yapılacağı yer, teması ve gelinliğiniz hakkında bilgiler verdikten sonra profesyonel saç tasarımcısı ortaya güzel bir model çıkaracaktır. Ancak tabii ki prova yaptırmanızda fayda var. Bu şekilde düğün günü bir sürprizle karşılaşmanızı önlemiş olursunuz.

Türkiye’deki en başarılı saç tasarımcıları için yukarıdaki isimleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca 2019 Gelinlerinin Mutlaka Bilmesi Gereken 10 Saç & Makyaj Trendi yazımıza göz atmayı da unutmayın!

 

Gelin Saçına Hangi Aksesuarlar Takılır?

Kuşkusuz gelin saç aksesuarı dendiğinde akla ilk gelen duvaktır. Saç modeliniz kadar duvağınızın duruşu da önemli. Seçilen duvakların takılışı genelde saç modeline göre farklılık gösteriyor. Bu konuda da iyi bir saç tasarımcısıyla çalıştığınızda size doğru yolu gösterecektir.

Aynı şekilde son zamanlarda saça takılan taçlardan tokalara birçok gelin saç aksesuarı kullanılmaya başlandı. Sade bir saç modeli tercih ediyorsanız gösterişli bir saç aksesuarıyla tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Birçok saç aksesuarı tasarımcısı hazır tasarımlarının yanı sıra özel üretim de yapmakta. Bu sayede gelin saç aksesuarı firmalarıyla görüşüp, gerekli bilgileri verdikten sonra size en uygun saç aksesuarını da yaptırabilirsiniz.

 

Gelin Saçı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelin saçı fiyatlarının belirlenmesinde birçok faktör rol oynuyor, ancak genel olarak gelin saçı fiyatları aşağıdaki soruların cevaplarına göre değişkenlik gösteriyor:

  • Saç tasarımcısı düğün günü düğünün yapılacağı mekâna mı gelecek?
  • Saç tasarımcısının tüm gün düğününüzde bulunmasını istiyor musunuz?
  • Birden çok saç modeli tercih edecek misiniz?
  • Sizden başka yakınınızın da saçının yapılmasını istiyor musunuz?

 

Gelin Saçı Rengi Nasıl Belirlenmelidir?

Gelin saç rengi genelde saç modellerinin kendisini göstermesi konusunda etkili oluyor. Örneğin balyajlı bir saç renginiz varsa dağınık modeller, örgü ve dağınık topuz kendisini daha çok belli edecektir. Koyu bir saç renginiz varsa açık bırakılan, iri dalgalı saçlar ve sıkı topuzlar çok şık görünebilir.

Ancak dikkat etmeniz gereken düğünden çok kısa süre önce saçınızda radikal bir değişiklik yapmamanız. Eğer büyük bir değişim yapmayı planlıyorsanız mutlaka düğününüzden birkaç ay önce saçınızı boyatarak içinize sindiğinden emin olun.

 

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı da seçtiğiniz saç modeli kadar önemli. Gelin makyajınıza karar verirken de gelinliğinizi, düğün mekânı ve temanızı ve yüz şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Makyaj konusunda profesyonel bir make-up artistle çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Yüzünüzde beğenmediğiniz yerler varsa profesyonel make-up artist uyguladığı ufak hilelerle düğün günü tam da istediğiniz gibi görünmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye’nin en iyi make-up artistleri ve yaptıkları işler için yukarıdaki firma profillerine göz atmayı unutmayın!

 

Gelin Göz Makyajı Önerileri

Göz makyajı çok fazla çeşitlilik gösterebiliyor. Kimi gelin daha hafif bir göz makyajı tercih ederken, kimi gelin çok daha yoğun, gözü belli eden makyaj tercih ediyor ve kimisi ise belirgin bir eyelinerla göz makyajını tamamlıyor.

Göz makyajınıza karar verirken gelinliğinizin tarzı çok önemli. Sade, uçuş uçuş bir gelinlik tercih ediyorsanız yoğun bir göz makyajıyla o zarif görüntüyü yok etmemelisiniz. Genellikle yoğun göz makyajını salon düğünlerinde tercih etmenin doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Birbirinden güzel gelin makyajları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Gelin Makyajına Ruj Önerileri

Gelinler genellikle daha doğal ve nude tonlarda makyaj tercih ediyor. Bunun sebebi ise beyaz gelinliğin içinde daha saf bir görüntü elde etmek.

Eğer yoğun bir göz makyajı yaptırmak istiyorsanız koyu renk rujlardan uzak durmalısınız. Hafif bir göz makyajıyla ise genellikle şeftali ve pembe tonlarında rujlar zarif bir görüntü yaratıyor.

Koyu renk kırmızı, bordo gibi rujları genellikle oldukça sade ve düz kesim gelinlerle tercih etmek gerekiyor. Özellikle vintage bir düğün temanız varsa ve düğünde bordo/kırmızı renk hakimse görüntünüzü bordo bir rujla tamamlayarak daha marjinal bir görüntü elde edebilirsiniz.