Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi Buzdolabı Markası Hangisidir?

12/08/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
Uzun yıllar kullandığımız buzdolapları günümüzde değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte, sadece sağlam olmanın çok ötesine geçti. Tek kapılı, çift kapılı, gardırop tipi ya da rengarenk modelleri ile buzdolapları artık hem yemeklerimizi koruyan hem de evimize şıklık katan beyaz eşyalardan biri haline geldi. Ev döşerken ya da eski bir buzdolabımızı değiştirmek istediğimizde aklımıza en çok takıla

Bir evin en önemli kurtarıcısı, besinlerimizi sakladığımız en büyük yardımcımız buzdolapları ile yolculuğumuz oldukça uzun sürüyor. Bir evin en önemli ihtiyaçlarından birisi buzdolabı ve buzdolabı seçerken hassas davranmakta çok haklısınız. Türkiye piyasası buzdolabı konusunda çok geniş bir ağa sahip ve sürekli yeni bir model üretilerek piyasaya sunuluyor. Bu yüzden buzdolabınızı seçerken karar vermekte zorlanabilirsiniz. İşte biz de size bu konuda yardımcı olmak için buradayız. :) Sizin için hazırladığımız en iyi ve en kaliteli buzdolabı markaları hakkında yaptığımız araştırmamızdan fikir alabilirsiniz. :) 

1. Siemens

Söz konusu buzdolabı olunca bu konuda en çok konuşulan markalardan birisi Siemens oluyor. Tabii ki sadece buzdolabı değil, beyaz eşya ve diğer elektronik aletlerin en başarılı markalarından biri Siemens olarak kabul ediliyor. Dünya devi markalar arasında yer alan Siemens, hastanelerde kullanılan tomografi makinelerinde dahi üretim yapan oldukça büyük bir marka. Uzun yıllardır sağladığı başarı bütün ürünlerinde olduğu gibi buzdolabında da en çok tercih edilen marka olmasını sağlıyor. Siemens buzdolapları uzun yıllar kullanabileceğiniz sağlam ürünleri ile kaliteli bir hizmet sunuyor. Modeller arasında farklılıklar olsa da kalite genellikle aynı. Geniş servis ağı ve yaygın parça hizmeti sayesinde Siemens marka buzdolabınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz. 

2. Bosch

Bosch markası Siemens ile aynı fabrikada üretilen dünya devi elektronik markalarından biri. Aynı fabrikada üretildikleri için kalite ve sağlamlıkları ortalama olarak aynı olsa da Bosch daha çok çamaşır makinesinde ön plana çıkıyor. Ancak son yıllarda Bosch markasına daha fazla önem verildiği için beyaz eşya konusunda en çok tercih edilen en kaliteli buzdolabı üreticilerinden biri haline geldi. Kolay kolay bozulup sorun çıkarmayacak buzdolapları arasında ilk sıralarda yer alan Bosch, Siemens gibi kolay bulunabilir parça ve geniş servis ağına sahip. No-Frost, gardırop tipi gibi birçok çeşit buzdolabı ve her bütçeye uygun modelleri ile hizmet veren Bosch markasında, birçok sağlam ve kaliteli buzdolabı modeli bulabilirsiniz. 

3. Franke 

İsmi diğer markalara göre daha az bilinse de buzdolabı konusunda en kaliteli ve en sağlam markalardan birisi Franke. İsviçre menşeli olan marka, aslında çelik levha üretimi konusunda ön plana çıksa da özel tasarım buzdolapları ile dünya devlerinden biri haline gelmeyi başarmış. Fonksiyonel, dayanıklı ve şık tasarıma sahip No-Frost buzdolapları ile beğeni toplayan Franke, ev tipi buzdolaplarından profesyonel buzdolabı modellerine kadar oldukça başarılı ürünler ortaya çıkarıyor. Franke markasının buzdolapları diğer markalara göre daha pahalı ancak ürün kalitesi ve sağlamlığı açısından hakkını vereceğini söyleyebiliriz. 

4. Samsung

Dünyanın önde gelen elektronik markalarından biri olan Samsung, tıpkı LG gibi daha çok telefon ve televizyon pazarında ön plana çıksa da buzdolabı konusunda son yıllarda iddialı modelleri ile dikkat çekiyor. Satış konusunda sektörün diğer markalarından daha geri kalıyor ancak her bütçeye hitap eden buzdolapları ve geniş servis ağı sayesinde tercih ediliyor. Ürünlerinin kalitesi ve sağlamlığı modeline göre değişiklik gösterebildiği için Samsung markası buzdolabını almadan önce modellerin özellikleri arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. 

5. LG

Güney Kore’nin öne çıkan elektronik markalarından biri olan LG, daha çok televizyon, monitör gibi ürünleri ile tanınsa da son yıllarda buzdolabı gibi beyaz eşyalarıyla ön plana çıkmayı başardı. A sınıfı teknolojiye sahip buzdolabı modelleri, modern ve şık tasarımları ile pazarda yer bulan LG, buzdolabı konusunda Samsung ile aynı skalada sayılabilecek ürünler ortaya çıkarıyor. Genellikle ikisi de aynı özelliklere sahip olduğu için seçim yaparken fiyat, garanti gibi faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz. 

 

 

6. Arçelik

Küçükken pek çoğumuzun büyüklerinin evinde gördüğü buzdolabı markasının Arçelik olduğunu hatırlarsınız. Uzun yıllardan beri en çok tercih edilen beyaz eşya markalarından biri olan Arçelik, eskiden Siemens ile aynı fabrikada üretiliyordu ancak günümüzde artık Beko ile birlikte üretiliyor. O dönemlerde üretilen Arçelik buzdolaplarının daha iyi olduğu söylense de günümüzün teknolojisi ile üretilen buzdolaplarının kalitesi ve sağlamlığı oldukça başarılı. Sessiz çalışması, uzun ömürlü olması, geniş servis ağı ve aynı kalitedeki ürünlere göre daha düşük fiyatları nedeni ile tercih edilen Arçelik buzdolapları, en iyi buzdolapları arasında yer alıyor. 

Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli?

En iyi ve en sağlam buzdolabı üreten markaları inceledikten sonra karar aşamasında etkili olacak bir konuya daha değinmek istiyoruz. Her markanın birçok modeli ve farklı fiyat skalasında ürünü olduğu için buzdolabınızı seçerken ürünün markası kadar teknik özelliklerine ve servis imkanlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. İşte buzdolabı alırken dikkat etmeniz gereken önemli etkenler;

- Buzdolabının A enerji sınıfı olmasına dikkat edin. Son yıllarda üretilen buzdolabı modellerinin birçoğu enerji tasarrufu konusunda oldukça başarılı ancak teknik özellikleri konusunda karşılaştırma yaparsanız, sizin için en uygun buzdolabını daha kolay bulabilirsiniz.

- Hem yemeklerinizin uzun süre dayanabilmesi hem de enerji tasarrufu için tercihinizi No-Frost özellikli buzdolaplarından yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra buzdolabının içinin genişliği ve bölmelerinin ayarlanabilir olması da mutlaka dikkat etmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor.

- Bazı buzdolapları sessizlik konusunda daha başarılı iken bazı dünya devi markalar dahi oldukça gürültülü olabiliyor. Özellikle de Amerikan mutfak olan bir evde gürültü çıkaran bir buzdolabı çok rahatsız edici olabilir. Buzdolabınızı satın almadan önce mutlaka ses çıkarıp çıkarmadığını kontrol etmenizi öneririz.

- Buzdolabı tercihinizi yapmadan önce, buzdolabını koymayı düşündüğünüz yeri iyice ölçmeyi unutmayın. Böylelikle buzdolabı eve geldiğinde yaşanacak kötü bir sürpriz ile karşılaşmamış olursunuz.  

Önerilen Yazılar