Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi ve Kaliteli Beyaz Eşya Markaları Hangileri?

12/08/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Evimizin biricik parçaları haline gelen beyaz eşyalar, yaşamlarımızı kolaylaştıran en güzel yardımcılarımız oluyor. Yemeklerimizi koruyan buzdolapları, kıyafetlerimizi bizim yerimize yıkayan çamaşır makinesi ve bulaşıklarımızı tertemiz yapan bulaşık makinesi gibi büyük ev eşyaları eskiden çok fazla vaktimizi alan birçok şeyi bizim yerimize yapıyor. Peki beyaz eşyada en iyi ve kaliteli markalar han

Ev kurarken alınacaklar listesinde ilk yerini alanlar da pek tabii beyaz eşyalar oluyor. Beyaz eşya kavramının da artık kalıp bir isim olarak kaldığını söyleyebiliriz. Zira artık markaların birçoğunda griden kırmızıya, siyahtan turuncuya her renkte beyaz eşya bulmak mümkün. 

Beyaz eşya seçme telaşı diye bir şey olduğunu biliyoruz. Çünkü beyaz eşya, evin temel ihtiyaçlarında kullanılan ve buzdolabında olduğu gibi 7/24 çalışacak aletler olacak. Haliyle beyaz eşya satın alırken uzun yıllar bozulmayacak, dayanıklı ve kaliteli markalar tercih ediliyor. Ülkemizde beyaz eşya markası konusunda seçenekler oldukça bol. Fiyat, kalite dengesine göre bazı markalar daha çok tercih edilirken bazı markalar ise daha yüksek fiyatlarda profesyonel ürünler sunuyor. 

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Gelin çeyiz listesi

Biz de tüm bu seçenekler arasında beyaz eşya seçmenizin ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve size yardımcı olmak istiyoruz. Söz konusu en iyi ve en kaliteli beyaz eşya olduğunda akla gelen ilk markaları ve ismi çok bilinmese de yüksek kaliteli ürünleri ile profesyonel mutfaklarda yerini alan markaları sizler için listeledik. Hazırsanız başlıyoruz! :) 

1. Miele

Dünyanın en iyi beyaz eşya markalarından biri olarak kabul edilen Alman markası Miele, yüksek kalitede sunduğu ürünleri ile kullanıcılarını memnun ediyor. Beyaz eşya ürünleri arasında ev tipi eşyalardan restoran tipi profesyonel ürünlere kadar birçok alternatif bulunuyor. En iyi ve en kaliteli beyaz eşya konusunda Miele her daim ilk tercihlerimizden biri olur. Ancak ürünlerin ve yedek parçalarının pahalı, servis ağının ise zayıf olması nedeni ile Siemens ve Bosch gibi markalar daha çok tercih edilmesine sebep oluyor.

2. Gaggenau

Çok fazla reklam yapmadığı için Gaggenau firmasının adı pek fazla bilinmez fakat dünyanın en iyi beyaz eşya markalarından biri olarak kabul edilir. Profesyonel beyaz eşyalarından ev tipi beyaz eşyalarına kadar ürettiği her ürün gerçekten kaliteli ve sağlam olur. Alman kalitesi ile hizmet veren Gaggenau ürünleri yüksek fiyatları ile ekonomik ürün arayanlar için ilk tercih olmasa da uzun ömürlü ve kaliteli ürün arayanlar için en iyi alternatif diyebiliriz. 

3. Siemens

En iyi ve kaliteli beyaz eşya markaları listesinde her daim ilk sıralarda yerini alan Siemens, sadece beyaz eşyada değil, hastanelerde kullanılan tomografi ve MR aletlerine kadar birçok teknoloji kolunda önde gelen bir markadır. Pek tabii böylesine güçlü ve kaliteli bir markanın beyaz eşyaları da bir o kadar kaliteli oluyor. Siemens markasının beyaz eşyalarını tercih eden kullanıcılar oldukça memnun. Satış ve teknik servis noktaları yaygın olduğu için herhangi bir sorun çıktığında dahi kısa sürede çözebilirsiniz. Siemens’in beyaz eşya fiyatları diğer markalara göre biraz yüksek olsa da performansı ile fiyatının karşılığını verebileceğini söyleyebiliriz. 

4. Bosch

Türkiye’nin en iyi beyaz eşya markalarından biri olan Bosch, aslında Siemens markasının elinden çıkan bir ürün. Teknoloji ürünlerinde adından sıkça söz ettiren Alman kalitesi, Bosch ürünlerinde de geçerli. Siemens’in fabrikalarında üretilen ve yurt dışında da satışa sunulan Bosch, özellikle de buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi büyük beyaz eşyalarda tercih ediliyor. Markanın kalitesinin yanı sıra en çok sevilen bir diğer özelliği ise teknik servis ağı konusunda çok fazla sıkıntı yaşatmaması. Yaygın teknik servisi ve kolay bulunabilir parçaları ile Bosch markası hem kaliteli hem de performans ürünü beyaz eşya arayanlar için iyi bir alternatif. 

5. Samsung

Güney Kore üretimi olan Samsung, daha çok telefon, televizyon ve bilgisayar gibi teknoloji ürünleriyle bilinse de son yıllarda beyaz eşya üretiminde adından sıkça söz ettiriyor. Elektronikte sağladığı yüksek başarısı, yedek parça ve servis imkanlarının yaygınlığı gibi özellikleri sayesinde en çok tercih edilen markalardan biri olan Samsung, fiyat ve kalite performansıyla da karşılığını veriyor. Ancak Siemens ve Gaggenau gibi dünyanın en iyi beyaz eşya markalarına kıyasla, Samsung’u daha çok televizyon ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerde tercih etmenizi öneririz. 

6. Beko - Arçelik

Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz eşya markalarından Beko ve Arçelik’in birlikte anılmasının nedeni iki markanın ürünlerinin de aynı fabrikada üretiliyor olması. Ürün olarak çok farkları olmasa da Arçelik daha çok yerel pazarda satış yaparken Beko dünyanın pek çok ülkesinde satışa sunuluyor. Özellikle de buzdolabında Arçelik’in daha çok tercih edilmesi eskiden Siemens ile ortak üretimde olmasından kaynaklanıyor. Arçelik ve Beko ürünleri aynı zamanda teknik servis ağı ve satış noktalarının fazlalığı sayesinde en çok tercih edilen ve beğenilen beyaz eşya markaları arasında yerini alıyor. 

Önerilen Yazılar