Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi Yoğurt Yapma Makinesi Markaları ve Modelleri

05/03/2023
Bridolog 5 dakikalık okuma

Siz de evinizde hem pratik hem de lezzetli ve katkısız yoğurt yapmaya ne dersiniz? Yoğurdun sağlığa sayısız faydası bulunuyor. Kaliteli ve doğal yoğurdu bulmak ise bazen zor olabiliyor. Evde yoğurt mayalamak zaman ve özen isteyen bir iş olması sebebiyle de sık sık tercih edilmiyor. Eğer evde hızlı ve kolay yoğurt yapmanın yollarını arıyorsanız, size harika bir önerimiz var! Zamandan tasarruf etmenize ve mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilecek en iyi yoğurt yapma makinelerini sizler için bir araya getirdik. Bu ürünler sayesinde kendi ellerinizle yaptığınız yoğurdunuzu afiyetle yiyebilirsiniz!

1- Beko Ym 8242 Yoğurt Yapma Makinesi

Lezzetli ve sağlıklı yoğurt yapmak Beko Ym 8242 Yoğurt Yapma Makinesi ile çok daha kolay. 2,5 litrelik kapasiteye sahip olan bu ürün, bulaşık makinesinde yıkanabilir hazneye sahip. En çok tercih edilen yoğurt makinesi modelleri arasında yer alan Beko Ym 8242, dijital ekranı sayesinde kolayca kontrol edilebiliyor. Ayrıca zamanlayıcı özelliği ile kusursuz yoğurt kıvamını yakalamanızı sağlıyor. Eğer mutfak çeyiziniz için kaliteli bir yoğurt makinesi arıyorsanız, Beko’nun bu modeline mutlaka göz atmalısınız!

yoğurt makinesi

2- Arçelik K 1670 Yoğurt Yapma Makinesi

Kaliteli yoğurt yapma makinesi markaları arasında yer alan Arçelik'in K 1670 modeli, modern tasarımıyla oldukça beğeniliyor. 20 watt gücüne sahip olan bu cihaz, kap seçim özelliği sayesinde istediğiniz miktarda yoğurt hazırlama imkânı sunuyor. Ayrıca bu kapların içerisinde hazırladığınız yoğurdu pratik bir şekilde buzdolabında saklayabilirsiniz.

Tek seferde maksimum 1,5 litrelik yoğurt yapabilen Arçelik K 1670, 8 kavanoz yoğurt yapabilme kapasitesine sahip. Dijital kontrol ekranı sayesinde kolayca kontrol edilebilen bu ile siz de tam kıvamında yoğurt lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.

yoğurt makinesi

3- Vestel Yoğurtçu Yoğurt Yapma Makinesi

Vestel Yoğurtçu Yoğurt Yapma Makinesi, 200 Ml’lik 6 adet cam kavanoz ve 1 litrelik kaptan oluşuyor. Dijital ekran özelliği sayesinde kolay kontrol sunan bu cihazın içerisinde süzme aparatı bulunuyor. Ayrıca ürünün, kendi zamanlayıcısı bulunmasının yanı sıra, dikkat çeken bir diğer özelliği de bir tarif kitabına sahip olması. İdeal kıvamda yoğurt için işinizi kolaylaştıracak bu tarif kitabına göz atmanızı öneriyoruz. 

yoğurt makinesi

4- Tefal YG6601 Multidelices Express Yoğurt Makinesi

Evde lezzetli yoğurt yapmanın en pratik yolunu sunan Tefal YG6601 Multidelices Express Yoğurt Makinesi, gelişmiş buhar teknolojisi sayesinde, 8 saat süren yoğurt yapım sürecini 4 saatlik hızlandırma ayarı ile yarı zamana indiriyor. Bunun yanı sıra özelleştirilmiş tatlar sunan 5 farklı program ve 6 porsiyon kapasitesiyle her ihtiyaca uygun bir seçenek sunuyor. Kapaklı ve süzgeçli altı adet 140 ml'lik kaptan oluşan bu yoğurt makinesi ile istediğiniz miktarda yoğurt elde edebilirsiniz. Siz de Tefal YG6601 Multidelices Express’in kullanışlı özellikleri ve ergonomik tasarımı sayesinde mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. 

yoğurt makinesi

5- Arzum Ar853 Pro Bebbe Yoğurt Makinesi

En iyi yoğurt yapma makineleri listemize Arzum Ar853 Pro ile devam ediyoruz. 6 adet cam yoğurt kavanozu bulunan bu cihaz, yoğurtlarınızı hazırlandıktan sonra pratik saklama imkânı sunuyor. Farklı kıvamda yoğurt hazırlayabilen bu yoğurt makinesi ile hem sade hem de meyveli yoğurt yapılabiliyor. Arzum Ar853 Pro Bebbe Yoğurt makinesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise yoğurdunuz hazır olduğunda sesli uyarı vermesi ve ardından otomatik olarak kapanması. 1,5 lt kapasitesi ile en hızlı sürede en mükemmel kıvamdaki yoğurdu hazırlayabilirsiniz.

yoğurt makinesi

6- Vestel Yoğurt Makinesi 20244346

En iyi yoğurt yapma makineleri arasında yer alan Vestel Yoğurt Makinesi 20244346, 7 adet cam yoğurt kavanozuna sahip. 15 Watt gücünde çalışan bu cihaz, dijital kontrol ekranı sayesinde oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken model, tek seferde 1,4 litrelik yoğurt yapabiliyor. İşlevi kadar tasarımıyla da beğeni toplayan

Inox rengindeki bu ürün, mutfağınıza çok yakışacak!

yoğurt makinesi

7- Beko Bkk 1170 Yoğurt Yapma Makinesi

Yoğurt yapma makinesi önerileri içeriğimizde 7. sırada yer alan Beko Bkk 1170, yüksek performansıyla dikkat çekiyor. 8 adet tek kişilik seramik yoğurt kabı sayesinde istediğiniz miktarda yoğurt hazırlayabilir ve kolayca saklayabilirsiniz. Ayrıca, ideal boyutu sayesinde mutfaklarınızda kolayca saklayabileceğiniz Beko Bkk 1170 Yoğurt Yapma Makinesi, dijital gösterge paneli sayesinde yoğurt mayalanma süresini takip etme imkânı sunuyor.

yoğurt makinesi

8- Cookplus Mutfaksever Yoğurt Makinesi

Cookplus Mutfaksever Yoğurt Makinesi, otomatik ısı ayarı sayesinde sütü istenen sıcaklığa getirerek mayalama işlemini gerçekleştiriyor. Cihazın bu özelliği sayesinde, yoğurt yaparken sürekli kontrol etmek zorunda kalmadan yoğurt yapmanız mümkün. 1,5 litre sütü tek seferde mayalayabilen bu cihaz ve tam yağlı sütten 6 saatte, yağsız sütten ise 8 saatte tam kıvamında yoğurt elde etmeyi sağlıyor. Ayrıca, taşıması ve saklaması kolay olan 7 ayrı cam kavanozu sayesinde her zaman taze yoğurt yapabilir ve güvenle tüketebilirsiniz. Cookplus Mutfaksever Yoğurt Makinesi’nin LED göstergeli açma ve kapama tuşu ve şeffaf kapağı da mutfaklarda şık bir hava katıyor.

yoğurt makinesi

9- Sinbo Sym 3904 Yoğurt Yapma Makinesi

Çeyiz için tercih edebileceğiniz bir diğer yoğurt makinesi ise Sinbo’nun Sym 3904 modeli. 6 adet 180 ml cam kavanoz ile toplam 1080 lt kapasite ile hem günlük tüketim hem de misafirleriniz için lezzetli ve pratik yoğurt yapma deneyimi yaşayabilirsiniz. Işıklı açma/kapama düğmesi bulunan şık tasarımlı bu cihaz, pratik bir kullanım sunuyor. İdeal boyutu sayesinde mutfak tezgahına kolayca yerleştirebilirsiniz.

yoğurt makinesi

10- Kiwi Yoğurt Yapma Makinesi KYM-7211

Kiwi Yoğurt Yapma Makinesi KYM-7211, evde lezzetli ve mükemmel kıvamlı yoğurt yapmanın en pratik yolunu sunuyor. 180 ml’lik 7 adet cam kavanozu bulunan bu cihaz, vidalı kapakları sayesinde kolay saklama imkanına sahip. Gösterge ışıklı açma/kapama düğmesi sayesinde kolay kullanılabiliyor. Siz de Kiwi Yoğurt Yapma Makinesi KYM-7211 ile her seferinde mükemmel kıvama ve lezzete ulaşabilirsiniz.

yoğurt makinesi
Sıra

En İyi Yoğurt Yapma Makinesi Markaları

Editör Puanı
1 Beko Ym 8242 Yoğurt Yapma Makinesi 10/10
2 Arçelik K 1670 Yoğurt Yapma Makinesi 10/10
3 Vestel Yoğurtçu Yoğurt Yapma Makinesi 9.5/10
4 Tefal YG6601 Multidelices Express Yoğurt Makinesi 9.5/10
5 Arzum Ar853 Pro Bebbe Yoğurt Makinesi 9/10
6 Vestel Yoğurt Makinesi 20244346 9/10
7 Beko Bkk 1170 Yoğurt Yapma Makinesi 9/10
8 Cookplus Mutfaksever Yoğurt Makinesi 8/10
9 Sinbo Sym 3904 Yoğurt Yapma Makinesi 8/10
10 Kiwi Yoğurt Yapma Makinesi KYM-7211 7.5/10

Önerilen Yazılar