Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Dizi tutkunlarını buraya alalım! İzleyenlerini ekran başına kilitleyen ve birçok döneme damga vuran gelmiş geçmiş en ünlü yabancı dizileri sizler için listeledik. Ayrıca bu liste sayesinde sevgilinizle birlikte izleyebileceğiniz dizileri ararken zorlanmayacaksınız! :)

Kraliyet ailelerinin entrika dolu yaşamlarından tarihin en kanlı savaş meydanlarına, arkadaşlığın ve birlikte eğlenmenin ne demek olduğunu kanıtlayan dostluk dizilerinden tüyleri diken diken eden aksiyon ve polisiye hikayelerine birçok farklı kategorideki diziyi bu listede bir araya getirdik. Dünyaca ünlü yıldızların buluştuğu bu birbirinden popüler diziler ile keyifli bir seyir yaşamaya hazır olun. Hazırsanız başlıyoruz!

1. En İyi Dönem Dizileri

Geçmişe gitmek için henüz zaman makinesi icat edilmemiş olabilir ancak dönem dizileri ile zamanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Milyon dolarlık yapımları ile gerçekten de dönemin ruhunu ve dokusunu en net hissettiren bu diziler hem hikayeleri hem de kostüm gibi dönemin izlerini taşıyan detayları ile en başarılı dönem dizileri arasında öne çıkıyor. 

The Crown

(IMDb: 8,7)

Saraylara layık bir dizi keyfi için The Crown en iyi dönem dizileri listemizde ilk sırada yer aldı. Son yılların en çok konuşulan yabancı dizilerinden biri olan The Crown, Birleşik Krallık ve II. Kraliçe Elizabeth’in yönetimindeki kraliyet ailesinin iç yaşantısını ele alıyor. Zaman zaman politik ve toplumsal olaylara da yer veren dizide, kraliyet ailesinin içinde yaşanan strateji ve entrikalarla dolu hayatlarını gözler önüne seriyor. Dışarıdan her ne kadar ihtişamlı görünse de perde arkasında birçok problem ile mücadele eden kraliyet ailesinin yaşamına, The Crown dizisi ile tanıklık edebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Peaky Blinders

(IMDb: 8,8)

En iyi dönem dizilerinden bahsederken ‘’Klas bir çete nasıl olunur?’’ dersi veren Peaky Blinders dizisini anlatmamak olmaz. :) Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’nin Birmingham kentinde faaliyet gösteren aynı isimli çetenin hikayesini konu alan dizi, Cillian Murphy’nün canlandırdığı çete lideri Tommy Shelby karakteri ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Gangsterlerin yaşam öyküsüne ve acımasız dünyasına tanıklık edeceğiniz dizide dönemin sosyal yaşamını ve siyasi olaylarını da görebileceksiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Vikings

(IMDb: 8,5)

Popüler dönem dizisinin hakkını veren yapılardan bir diğeri ise Vikings dizisi. Geçmişe yolculuk demişken 8. yüzyıl İskandinavya’sına gidebileceğiniz bu dizi savaş, tarih, mitoloji konuları ile ilgilenenlerin favorilerinde ilk sıralarda yer alıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiği rivayet edilen Ragnor’un, İskandinavya’da bir çiftçiyken korkusuz bir savaşçıya dönüşme hikayesinin işlendiği dizide Vikingler’in zorlu denizlerle ve savaşlarla mücadelesine tanık oluyoruz. Avrupa’nın gerçek efsanelerine dayanarak hikayeleştirilen Vikings dizisini izlerken kendinizi aniden savaş meydanında bulabilirsiniz! :)

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

2. En İyi Komedi Dizileri

Dönem dizileri ile zamanda yolculuğa çıktık. Şimdi sıra kahkahalarımızı komşular duymasın diye tutmaya çalıştığımız ama buna pek de imkân vermeyen komedi dizilerinde! :) Her dönemin vazgeçilmez dizisi haline gelen kült yapımların üzerinden yıllar geçse dahi tekrar tekrar başa sarıp izlettirmeyi başarıyor. Pek çoğunun ismini duymuşsunuzdur. Ancak aralarında izlemedikleriniz var ise mutlaka listenize eklemenizi öneririz.

Friends

(IMDb: 8,9)

Aslında Friends, söz konusu dizi olunca bütün listelerde yer almayı başaran dünyanın en çok izlenen yapımlarından biri. 1994- 2004 yılları arasında yayınlanan ve dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının yer aldığı dizi, New York’ta yaşayan 6 arkadaşın gündelik yaşamını konu alıyor. Her birinin birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip olması ise diziyi en özel kılan etkenlerden. Başrollerini Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courtney Cox, Matheww Pery, David Schwimmer ve Matt LeBlanc’ın üstlendiği dizide Brad Bitt, George Clooney gibi birçok dünyaca ünlü isim de konuk oyuncu olarak geliyor. 10 sezon boyunca mutlu ve hüzünlü tüm anlarını birlikte yaşayan bu arkadaş grubuna dahil olduğunda günlerinin daha keyifli geçtiğini göreceksin! :)

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

The Office

(IMDb: 8,9)

Dizinin ismine bakıp da ofis ve komedi kavramlarını bir arada düşünmezdik demeyin! The Office dizisi, absürt komedinin en güzel örneklerinden biri desek yanlış olmaz. Dünyaca ünlü komedyen Rick Gervais’in yaratıcısı olduğu dizi, başarılı oyuncu kadrosu ve absürt komedisi ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor. 2005-2013 yılları arasında yayınlanan dizinin her sezonunda eğlenceli bir ofis hayatı sizi bekliyor. Özellikle de dizinin baş kahramanı olan Steve Carell’ın canlandırdığı Micheal Scott karakteri favoriniz olacak!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Modern Family

(IMDb: 8,4)

İlk bölümünde 15 milyonluk seyirci ile açılış yapan Modern Family dizisi, en popüler diziler listesinde yer almayı sonuna kadar hak ediyor. 2009 yılında yayın hayatına başlayan dizide birbirinden farklı 3 ailenin yaşamı konu alınıyor. Farklı yaşamlara sahip üç farklı aile içerisinde tek çocuklu bir çift, eşcinsel bir çift ve 3 çocuklu bir çift yer alıyor. Aynı zamanda bir ‘’sahte belgesel’’ türü olan dizide zaman zaman oyuncuların size bakarak konuştuğunu görebilirsiniz. :)

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Shameless

(IMDb: 8,5)

Amerika’nın en yüksek reyting alan yapımlarından biri olan Shameless dizisi, yayına başladığı 2011 yılından beri en sevilen komedi dizileri arasında yer alıyor. Chicago’da yaşayan Gallagherlar ailesinin hayatını konu alan dizide, alkolik baba ve çocuklarının yaşadığı sorunlar işleniyor. Ailenin her ferdinin kendine has yaşam tarzının olduğu dizide en küçükleri 2 yaşında olan çocuklara ablalık yapan Fiona ve alkolik babaları Frank oldukça etkili bir rolle seyirci karşısına çıkıyor. Anlattıklarımızı dram dizilerinde görmeye alışkın olabilirsiniz. Ancak emin olun Shameless bu tip bir konuda bile eğlence dolu bir hikâyeye sahip.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

How I Met Your Mother

(IMDb: 8,3)

Her daim Friends ile kıyaslanan eğlenceli dostluk dizilerinden bir diğeri de How I Met Your Mother. 2005 yılında yayın hayatına başlayan dizi ilk bölümünde 2030 yılında ve Ted Mosby karakterinin çocuklarının annesi ile nasıl tanıştığını anlatması ile başlayarak seyircinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Devamında 2005 yılına dönen ve arkadaşları ile yaşadığı olayların konu alındığı dizi, 9 sezon boyunca 20’şer dakikalık bölümleri ile eğlenceli bir hikâyeyi ekrana taşıyor. Siz de Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin’in eğlenceli dostluklarına tanıklık etmek, bazen de hüzülerine ortak olmak için How I Met Your Mother dizisini izleyebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Sex and the City

(IMDb: 7,1)

Manhattan’ın kalabalık sokakları, moda ile iç içe bir yaşam, eğlenceli gece hayatı ve farklı karakterlere sahip dört kadının sıkı dostluğu...Dünyanın en çok ilgi gören dizileri arasında ilk sıralarda yerini alan Sex and the City, yansıttığı yaşam tarzı ile yıllardır konuşulmaya devam ediyor. HBO’nun dizisi olan Sex and the City’de Carrie, Samantha, Miranda ve Charlotte isimli dört kadının yaşadıkları ikili ilişkiler ve seks hayatları öyle güzel işlenmiş ki diziyi izleyen çoğu kişinin yıllar geçse de tekrar tekrar izlediğini biliyoruz. Mr. Big ile yaşça büyük erkeklere karşı olumsuz algıyı tamamen ortadan kaldıran Sex and the City dizisinin bir de iki devam filmi bulunuyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

3. En İyi Polisiye Suç Dizileri

Biraz heyecana ne dersiniz? Siren seslerine hazır olun! Bu dizilerde bol bol polis ile karşılaşacak, ana karakterimiz hah yakalandı yakalanacak diye gerim gerim gerileceksiniz! Tabii ki paralel evrende dedektif olmak isteyen izleyiciler için de harika bir önerimiz var! :)

Mind Hunter

(IMDb: 8,6)

Çivi çiviyi söker diye düşünüp, iyice sıkıldığı günlerde psikolojik gerilim dizisi izlemek isteyenlerin sayısının ne kadar çok olduğunu biliyoruz. İşte bu tip dizileri izlemekten keyif alanlar için harika bir öneri. 2017 yılında yayınlanan Mindhunter dizisi, Netflix üzerinden izlenebiliyor. Yönetmenliğini dünyaca ünlü David Fincher’in yaptığı dizi, FBI ajanlarının ve seri katillerin bilinmeyenlerine ışık tutuyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Narcos

(IMDb: 8,8)

Netflix’in dünya çapında ilgi gören yapımlarından biri olan Narcos, gerçek bir hayat hikayesini ele alıyor. Dünyaca ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın hayatını konu alan dizide kartellerin yaşamı gözler önüne seriliyor. Müzikleriyle de fazlasıyla ses getiren dizi ilk sezonunda Escobar’ın hayatını işlese de ilerleyen sezonlarda konu aldığı Meksika’daki uyuşturucu ticaretleri ile farklı bir soluk kazanıyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Sherlock

(IMDb: 9,1)

Söz konusu polisiye ve suç ise işin içine dedektif girmeden olmaz! Ee tabi dedektif kelimesi dendiğinde dahi Sherlock Holmes’in orada şak diye belireceğini biliyoruz! :) Evet bu kategorinin en çok sevilen dizilerinden bir diğeri Sherlock! İlk başladığı dönemde mini-dizi konsepti ile çekilen dizi, beklenenden fazla ilgi görünce 4 sezonluk harika bir hikâyeye dönüştü. Sir Arthur Conan Doyle’nin oluşturduğu karakterin kitabın uyarlaması ile izleyicilerle buluştuğu dizide Sherlock Holmes karakterini Benedict Cumberbatch canlandırıyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

4. En İyi Aksiyon Dizileri

Aksiyon ve macera dolu bir seyir keyfi için dizi arayışında olanlardansanız bu liste tam da size göre. Bugüne kadar en çok sevilen aksiyon dizilerini aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz. Listede yer alan diziler arasında henüz izlemedikleriniz var ise hemen izlenecekler listenize eklemelisiniz!

Breaking Bad

(IMDb: 9,4)

2008-2013 yılları arasında yayınlanan Breaking Bad, ABD yapımı 5 sezonluk bir televizyon dizisi. Ele aldığı konu ile dikkatleri üzerine çeken dizinin her sezonunda daha çok ses getirmesi ise onu dünyaca ünlü yapımlar arasına sokmayı başardı. 50 yaşında bir kimya öğretmeni olan Walter White isimli karakterin kanser olduğunu öğrendikten sonra çocuklarına maddi birikim bırakmak istemesi hikâyenin ana konusu. Ancak asıl ilginç olan ise bu maddi birikimin nereden geleceği. Genç öğrencisi Jesse ile birlikte uyuşturucu üretimine başlayan Walter White, başlarından geçen olaylar ile izleyiciyi ekrana kitlemeyi başarıyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Prison Break

(IMDb: 8,3)

Aksiyon dizileri arasında her daim öne çıkan Prison Break, kardeşlik bağının neler yaptırabileceğini en net gözler önüne seren yapımlardan biri. 2005 yılında yayınlanmaya başlanan dizi 5 sezon boyunca 2017 yılına kadar yayın hayatına devam etti. Hala en çok izlenen diziler arasında yer alan Prison Break, Michael Scofield karakterinin ağabeyinin işlemediği bir suç nedeniyle hapse girmesi ve idam cezası alması sonucunda uyguladığı kaçırma planını ele alıyor. Banka soyma girişimi ile ağabeyinin olduğu hapishaneye girmeyi başaran Michael Scofield’in başına gelenler gerçekten de merak uyandırıyor!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

The Walking Dead

(IMDb: 8,2)

Zombilerin dünyasına hoşgeldiniz! Zombi denince ilk akla gelen yapım olan The Walking Dead dizisi, aksiyon ve gerilim dolu bir diziye başlamak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek! Çizgi romandan uyarlanan dizi, kurgusu ve çekim teknikleri ile seyirciden tam puan alıyor. Bir şerif yardımcısının yaşadığı kaza sonrası bambaşka bir dünya düzenine uyandığı dizide, zombiler ile başa çıkmak ve hayatta kalmak için verdikleri mücadeleye tanık olabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Homeland

(IMDb: 8,3)

İsrail’de çekilen Hatufim adlı diziden uyarlanarak izleyici ile buluşan Homeland dizisi ilk yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi görmüş bir yapım. CIA dizilerini sevenler için oldukça ilgi çekici bir konu ile seyirci karşısına çıkan dizi 8 yıl önce kaybolan Nicholas Brody isimli kişinin CIA tarafından yapılan bir operasyon sırasında terörist sığınma evinde bulunması ile başlar. Ancak devletin 8 yıl sonra bulduğu Nicholas Brody, halk ve devlet tarafından kahraman gibi görülse de CIA ajanı olan Carrie Anderson durumdan şüphelenerek Nicholas Brody’nin El- Kaide ile iş birliği olup olmadığını ortaya çıkarmak için tüm yolları dener.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

La Casa de Papel

(IMDb: 8,3)

Müzikleri, karakterleri, kıyafetleri ve maskeleri ile ikonik diziler arasına girmeyi başaran La Casa de Papel, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri olmayı başardı. İspanyol yapımı olan dizide banka soygunu hikayesinde karşılaşılan klişelerden çok daha fazlasını görebilirsiniz. Kurgusu ve aksiyon dolu sahneleri ile hikâyeye bağlayan dizide bir soygunun tüm detaylarına tanıklık edebilir, her karakterin iç dünyasını keşfedebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

5. En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Esrarengiz ve doğa üstü olayların yaşandığı bilim kurgu türü dizi tutkunları için vazgeçilmezler arasında yer alır! Milyon dolarlık yapımları ve prodüksiyonları ile dünya çapında rekorlar kıran dizilerden zaman makinesinde yolculuğa çıkaran sorularla dolu hikayelere birbirinden ilgi çekici bilim kurgu dizilerini listemizde bulabilirsin!

Game of Thrones

(IMDb: 9,3)

Her sahnesi akılda kalan, müzikleri ve konusu ile dünya çapında hayran kitleleri oluşturan Game of Thrones, dizi sektörü için kırılma noktalarından biri olarak tarihe geçti! Karakterleri, görsel zevki doruklara çıkaran müthiş prodüksiyonu ve derin hikayesi ile Game of Thrones dizisi 73 bölümlük bir efsane desek doğru olur! HBO’nun yayıncılığını üstlendiği dizi ile yeni bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Stranger Things

(IMDb: 8,7)

Netflix’in en ünlü yapımlarından biri olan Stranger Things, 80’li yıllarda yaşayan çocuk karakterler ile her yaştan izleyici kitlesini kendine çekmeyi başardı. Will karakterinin ortadan kaybolmasının ardından başlan hikâye, kasabada ortaya çıkan esrarengiz karakterler ve olaylar ile seyircinin merak duygusunu zirvelere çıkarıyor! Millie Bobbi Brown, David Harbour ve Wiona Ryder gibi ünlü isimlerin yer aldığı diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Dark

(IMDb: 8,8)

Alman yapımı olan Dark dizisi ile zaman kavramınızın şaşırabileceğini baştan belirtelim! Her bölümünde ayrı bir kafa karışıklığı yaratsa da hikâyenin özü ile izleyici kitlesinde müthiş bir etki uyandıran dizi, Winden kasabasında yaşanan iki gencin kaybolma olayı ile başlıyor. Hikâyenin ilerlemesi ile birlikte radyoaktif sızıntılardan doğaüstü tuhaf olayların birbiri ardına yaşandığı dizide olay örgüsünü anlamak için epey çaba sarf etmeniz gerekebilir! Ancak bu tip sorularla dolu, merak uyandıran dizileri sevenlerdenseniz Dark sizin için harika bir öneri!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Black Mirror

(IMDb: 8,8)

Dizide yaşanılan her olayın bir gün gerçekleşme ihtimalini bilmek dahi Black Mirror dizisini son yılların en çok konuşulan dizisi yapmayı başarıyor! Bugün içinde bulunduğumuz sosyal yaşamda iplerin kopması için tek bir dönüşüm ya da değişimin etkili olabileceğini gözler önüne seren Black Mirror, her bölümde başka yönetmen ve oyuncular ile yeni bir hikâyeyi işliyor. Her bölümünün mini film olduğu Black Mirror dizisinde ahlak değerlerinden sosyal medya kullanımına, gelişen teknolojinin olası sorunlarından bireysel sınırlara çağın getirdiği birçok problemi şaşkınlıkla izleyebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

6. En İyi Dram Dizileri

Hikayesi ile dizi tutkunlarını kendine hayran bırakan, eleştirmenlerden tam not alan en iyi drama dizileri ile karşınızdayız! Etkileyici olaylara tanıklık edeceğiniz bu diziler ile hayatta birçok şeye bakış açınız değişebilir!

The Handmaid’s Tale

(IMDb: 8,4)

Distopik hikayeleri sevenler için harika bir öneri! Kanadalı yazar Margaret Atwood’un kitabından diziye uyarlanan The Handmaid’s Tale dizisi, her bölümünde şaşırtan ilginç hikayesi ile son yılların en başarılı dizilerinden biri. Doğurganlığın oldukça azaldığı bir dünya düzeninde damızlık olarak kullanılan ve ancak bu şekilde yaşama hakkı tanınan kadınların hikayesini konu alan dizi seyirciyi şaşırtmayı başarıyor. Mad Men dizisinde de adından sıkça söz ettiren Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale dizisinde sergilediği müthiş oyunculuğu ile Altın Küre kazanmayı başardı.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler 

Big Little Lies

(IMDb: 8,5)

Oyuncu kadrosunu görünce dahi dizinin ne kadar iddialı olduğunu anlamak mümkün! Nicole Kidman, Reese Witherspoon ve Meryl Streep gib dünyaca ünlü oyuncuların yer aldığı dizi, California’nın zengin kasabalarından biri olan Monterey’de yaşanan gizemli bir ölümle başlıyor. Her bölümünde farklı detayları ve ipuçlarını seyirciye sunan dizi, ilgi çekici senaryosunun yanı sıra birbirinden farklı karakterleri ile öne çıkan güçlü kadın karakterleriyle de seyirciyi kendisine bağlamayı başarıyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Suits

(IMDb: 8,4)

Avukatların iş ve gündelik yaşamını ele alan Suits dizisi, Amerikan ofis hayatını tüm zorlukları ve güzellikleri ile işliyor. Neredeyse her bölüm farklı konu ve olaylara yer verilen dizide gerçek dostluktan aşk ilişkilerine ve ikili ilişkiye dair birçok detayı da keyifle gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bu dizide Prens Harry ile evliliği çok konuşulan Meghan Markle da oynuyor. :) İlk olarak 2011 yılında yayınlanan dizinin 9 sezonu bulunuyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Mr. Robot

(IMDb: 8,5)

Dram ve psikolojik gerilim dizileri arasında son yılların favori yapımlarından bir diğeri de Mr. Robot. Amerikan yapımı olan dizi, Sam Esmail’in kaleme aldığı senaryo ile mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında ilk sıralara çıkmayı başardı. Rami Malek’in canlandırdığı Elliot Alderson karakterinin yaşadığı çoklu kişilik, sosyal anksiyete bozukluğu ve klinik depresyonu ile mücadele ederken aynı zamanda hacker ve siber güvenlik uzmanı olması konu alınıyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

House of Cards

(IMDb: 8,7)

Başkan olmak için neler mi yapılır? İşte bunun tüm cevapları House of Cards dizisinde! BBC’nin aynı isimli dizisinden uyarlanarak izleyici ile buluşan House of Cards, politikacı Francis Underwood’un hırs ile neler yapabileceğini, başkan olmak için denediği tüm yolları gözler önüne seriyor. Beyaz Saray’a ajan dahi sokacak kadar işleri büyüten Francis Underwood’un hikayesi ile siyasetin görünen yüzünün ardında nelerin saklı olduğuna tanıklık edebilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Chernobyl

(IMDb: 9,4)

Gerçek bir dram dizisi olarak nitelendirilen Chernobyl dizisi, yakın tarihte yaşanan acı olayın izlerini yansıtan en başarılı yapımlardan. 1986 yılında Ukrayna’da yaşanan Çernobil nükleer bomba felaketini ele alan mini dizi sadece 5 bölümden oluşuyor. HBO yapımı olan dizinin her sahnesinde tüylerinizin ürperebileceğini belirtelim! Felaket sonrasında yaşanan dava süreçlerini de izleyiciye aktaran diziyi henüz izlemediyseniz, mutlaka listenize eklemelisiniz!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

7. En İyi Yetişkin Animasyonları

Animasyonun yalnızca çocuklara hitap etmediğinin en güzel kanıtları ile geldik! Komediyse komedi, ofansif mizahsa mizah! En iyi yetişkin animasyonları ile gündemde yer alan olaylar dahi bu dizilerin merceğinden kaçamıyor! :) İlginç karakterleri ve hikayeleri ile hayran kitleleri oluşturan bu animasyonlara bir göz atın deriz.

Rick and Morty

(IMDb: 9,2)

2013 yılında yayın hayatına başlayan ve 5. sezonu ile devam edecek olan Rick and Morty, yetişkin animasyonları arasında en sevilenlerinden. Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından yaratılan animasyon dizisi, eğlenceli sahneleri ve karakterleri ile kendi izleyici kitlesini oluşturmuş. Boyutlar arası seyahate çıkan ve aynı zamanda aile hayatı yaşamaya çalışan alkolik bilim insanı Rick ve torunu Morty’nin maceralarının yer aldığı dizi ile eğlenceli bir seyir keyfi sizi bekliyor!

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Bojack Horseman

(IMDb: 8,7)

Son yıllarda yetişkin animasyonu denince akla gelen ilk dizilerden biri olan Bojack Horseman, ana karakteri at olan ve senaryosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir dizi. 2014 yılında yayınlanmaya başlanan dizinin karakterlerini ise Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins gibi ünlü isimler seslendiriyor. Amerikan yapımı olan animasyon dizisi 6 sezon ve 77 bölümden oluşuyor.

Gelmiş Geçmiş En Popüler Yabancı Diziler

Yazıyı Paylaş
Yönetici, yonetici
yonetici-Profil-Resmi

En İyi Düğün Firmaları

Önerilen Yazılar:

Fikirleriniz bizimle paylaşmaya ne dersin?

Lütfen Yorumunuzu Yazın

E-Posta adresiniz yorumunuzda görünmeyecektir.