Gerçek Düğünler

Umay ve Başar’ın Romantik Bahçe Nişanı

23/08/2021
Bridolog 5 dakikalık okuma
Sizleri peri masallarından fırlamış gibi görünen romantik bir bahçe nişanına götürelim mi? Umay ve Başar’ın hikayelerini ve nişan hazırlıklarını Umay’dan dinledik; ortaya çıkan romantik ve samimi nişan atmosferine bayıldık! Sizleri daha fazla merak ettirmeden haydi başlayalım.

Malum ev nişanları son zamanlarda çok popüler, durum böyle olunca sevgili takipçimiz Umay Hasançebi’nin evlerinde gerçekleşen nişan kutlamalarını ondan dinlemek ve sizlere verebileceği ipuçlarını öğrenmek istedik. Veee hazırsanız başlıyoruz!

Merhaba Umay! Başar’la hikayenizi biraz dinleyebilir miyiz?

Başar’la yazlıkta tanıştık, Eylül’de 10 yıl olacak. :) O zamanlar biz Belçika’da yaşıyorduk, üniversite için Türkiye’ye yerleştim. Her yaz ailece Milas/Ören’e gideriz, kendisiyle orada tanıştık.

umay-basar-nisan

Evlilik teklifi ne zaman ve nasıl gerçekleşti? :)

Evlilik teklifi geçen yaz Swiss Otel'de gerçekleşti. Çok sade ve güzeldi her şey. Tekliften sonra baş başa sushi yedik ve şarap içtik. :) Tam hayalimdeki gibiydi. <3

Peki nişan kutlamanız ne zaman ve nerede gerçekleşti?

Nişanımız 1 Temmuz 2021’de İstanbul Çamlıca’daki evimizde gerçekleşti. Çok uzun zamandır bahçede ışıl ışıl bir nişan hayal ediyordum, Mywedding ekibi (Mywedding by Celebration) ve Arzum Hanım sayesinde bu hayalim gerçekleşti.

umay-basar-nisan

Covid-19 nişan planlarınızda erteleme/mekan değişikliği gibi bir değişikliğe sebep oldu mu?

Tabii ki oldu! Nişanımız geçen yaz gerçekleşsin istiyorduk fakat sevdiklerimizi riske atmak istemediğimiz için aşılanma dönemini bekledik.

umay-basar-nisan

Nişanınız nasıl bir konseptte gerçekleşti? Bize biraz gün içindeki akıştan bahsedebilir misin?

Nişanımız çok kalabalık olmadığından ve aile ortamı olduğundan dolayı çok planlı ve saatli yapmak istemedik, biraz akışına bıraktık. Misafirleri bahçeden ağırladık, ayrı bir isteme köşemiz vardı. İsteme töreni burada gerçekleşti. Sonrasında yüzükler takıldı ve yemeğe geçildi.

The Marmara Catering ekibi gerçekten kusursuzdu. Hem kalite hem de benim için en önemlisi (özellikle bu dönemde) hijyen olarak her şey dört dörtlüktü. Organizasyonları için catering şirketi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

umay-basar-nisan

Peki en heyecanlı isteme seremonisi nasıl gerçekleşti? :)

Açıkçası isteme töreni gerçekleştiğinde çok heyecanlıydım, bu nedenle çok bir şey hatırlamıyorum :) Hatırladığım en özel anılardan biri, babamın sözleriydi. Her anımda yanımda olan ve beni her daim destekleyen bir ailem olduğu için çok şanslıyım. Şimdiyse iki güzel aile birleşti ve kocaman bir aile olduk. Her birinin hayatımdaki varlığı için minnettarım.

umay-basar-nisan
umay-basar-nisan
umay-basar-nisan

Kutlamada kaç misafiriniz vardı?

Nişanımızda tam olarak 24 misafirimiz vardı. Bence ev organizasyonları için çok ideal bir sayı.

Biraz da nişanınızın teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz senden?

Nişanımız evimizin bahçesinde gerçekleştiği için Arzum Hanım’a söylediğim ilk şey “her yer ışıl ışıl olsun” demek oldu.

Misafirlerimizi ağırladığımız alana yol şeklinde mumlu cam fenerler yerleştirildi. İsteme köşesine gelmeden ortaya yuvarlak bir sehpa konuldu, Bonbonelle’e yaptırdığım hediyelik mumları sehpanın üzerine yerleştirdik. İsteme alanına misafirlerin rahatça ve mesafeli olarak oturabileceği oturma grupları yerleştirildi. Bu alan için ampul ışıklandırma tercih ettik.

may-basar-nisan
umay-basar-nisan

İsteme töreni sonrası için hep birlikte yemek yiyebileceğimiz uzun ahşap bir masa olsun istedim. Masa beyaz runner, mumlar ve beyaz canlı çiçekler ile süslendi. Yemek masasının üzerine ise son zamanlarda düğünlerde çok gördüğümüz peri ışıklandırması yapıldı. Gerçekten büyüleyiciydi.

Her detayı Mywedding ekibi ve Arzum Hanım ile organize ettik. Her şey adım adım konuşuldu ve nihayetinde gerçekten de her şey tam anlattığım ve hayal ettiğim şekilde ortaya çıktı. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi iletiyorum buradan!

umay-basar-nisan
umay-basar-nisan
umay-basar-nisan

Peki müzik olarak nasıl bir akış tercih ettiniz?

Müzik tercih etmedik.

Biraz da misafirlerinize yaptığınız yemek ikramını detaylandırabilir miyiz?

İsteme töreninden sonra yemek masasına geçildi. The Marmara Catering ekibinin bize sunduğu menülerden birini seçtik. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve çay/kahve servisi yapıldı. Her şey inanılmaz lezzetliydi! Ben özellikle tatlının lezzetini asla unutamayacağım sanırım. :)

Elbisen konusunda seçim yaparken nasıl ilerledin?

Elbise konusunda seçim yaparken pek zorlanmadım, uzun zamandır bu elbiseyi diktirmek istiyordum. Bridelymade bu konuda gerçekten çok tecrübeli, her detayıyla özenle ilgilendiler ve her isteğimi dikkate aldılar. Ayrıca gelinlikleri de çok çok güzel. Evlenecek olan gelinlere gönülden tavsiyemdir. Buradan Bridelymade ekibine hayalimdeki elbiseyi tasarladıkları için tekrar teşekkürlerimi iletmek isterim. 

umay-basar-nisan

Peki saç ve makyaj konusunda nelere dikkat ettiğini öğrenebilir miyiz?

Saç aksesuarımı Gaios’tan aldım, elbisemle uyumlu olsun diye çiçek ve pembe detaylar ekledik. Aksesuarı zaten beraber tasarladık. Gaios’un saç aksesuarları yanında bence custom made aksesuarları da çok güzel ve kaliteli.

Saçımı ise Başak Sulya yaptı, kendisiyle geçen seneden beri iletişimdeyiz. Hiç başkasını aramadım, kendisi gerçekten çok tatlı ve alanında çok becerikli. Makyajımın da doğal olmasını istediğim için kendim yaptım. :)

umay-basar-nisan

Davetlilerinize nişan hediyelikleri verdiniz mi?

Misafirlerimize hediyelik olarak mum vermek istedim, hem hatıra olarak bence verilebilecek en anlamlı hediyelerden biri, hem de her evde sıkça kullanılan bir şey. Mumlarımızı Bonbonelle tasarladı, keten ham kılıfa sarılı bezde baş harflerimiz nakışlıydı. O kadar güzel ve sade oldu ki, inanılmaz tatlı şeyler yaratıyorlar. Düğün davetiyemizi de Bonbonelle’e yaptırmayı çok isterim! <3

umay-basar-nisan

Bu güzel kutlamayı planlamanız ne kadar vaktinizi aldı?

Aslında nişan kutlamamızı planlamam çok vaktimi almadı. Nişanımız evin bahçesinde olacağı için konsept en başından beri belliydi.

Bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Bu süreçte en zorlandığım nokta organizasyonu sürekli ertelemek oldu sanırım. Bunun haricindeki zorluklar tatlı telaşlardı bence. :)

umay-basar-nisan

Düğün hazırlıklarınıza başladınız mı, düğününüzün hangi tarihlerde olmasını planlıyorsunuz? :) Covid-19 sebebiyle planlamalarınızda bir aksama oldu mu, bu süreç düğün planlarınızı nasıl etkiliyor?

Düğün hazırlıklarına henüz başlamadık. Böyle bir dönemde bizi neler bekliyor bilemiyoruz, bu nedenle akışına bırakmaya karar verdik.

Bu sürecin başında olanlara küçük bir ipucu vermek amacıyla, tecrübenize dayanarak, sizin nişan kutlaması için vereceğiniz öneriler ve ipuçları ne olur?

Bence bu süreçte en önemli şeylerden biri her anın tadını çıkarmak. Sonuçta tüm sevdikleriniz sizin mutluluğunuz için bir araya geliyor. Bu nedenle nişan/düğün günü her anın tadını çıkarmak, ve sevdiklerinizin değerini bilmek en önemlisi!

Bir de son olarak buradan nişan günümüzün parlayan yıldızı fotoğrafçımız Ayşe Kaya’dan bahsetmek isterim. İnanılmaz yetenekli ve profesyonel bir ekip, ve inanılmaz güzel bir bakış açısına sahipler. Fotoğraflar elime geçince zaten adeta büyülendim. Gerçekten çekilen her bir fotoğrafın ayrı bir değeri var. Bu nedenle buradan Ayşe Kaya ve ekibine ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum, ve iyi ki Ayşe Kaya diyorum!

umay-basar-nisan

Veee son olarak bu süreçte Bridolog'dan nasıl yararlandın?

Bridolog’u çok uzun zamandır takip ediyorum, bence Türkiye’deki en keyifli online düğün platformu! Mekan, elbise, yüzük, balayına kadar inanılmaz güzel fikirler veriyorsunuz. Nişanlanmak/evlenmek isteyen kızlar için çok keyifli ve kaliteli bir ilham kaynağı bence

Meslektaş (avukat) olduğumuz için ayrıca keyifle takip ediyorum :) Başarılarınızın devamını diliyorum... <3

umay-basar-nisan
 

Umay'a bu keyifli sohbet ve güzel sözleri için çok teşekkür ediyoruz ve bir ömür sonsuz mutluluk diliyoruz! 

Künye:

 • Mekân: Umay'ın evlerinin bahçesi
 • Organizasyon: Mywedding by Celebration
 • Catering: The Marmara Catering
 • Fotoğraf: Ayşe Kaya
 • Video: Ayşe Kaya
 • Davetiye: Yasemin Özbay
 • Hediyelik: Bonbonelle
 • Nişan Pastası: Kurabiye Merkezi
 • Saç: Başak Sulya
 • Makyaj: Umay yapmış :)
 • Nişan Elbisesi: Bridelymade
 • Ayakkabı: Jimmy Choo
 • Saç aksesuarı: Gaios Design
 • Yüzük : Burcu Okut Jewellery

Önerilen Yazılar