Gerçek Düğünler

Lara & Toros'un Keyifli Sahil Düğünü

17/08/2020
Bridolog 6 dakikalık okuma
Sizleri Bodrum’da gerçekleşen, en büyük önceliğin eğlenmek olduğu bir sahil düğününe götürüyoruz. Lacivert masa örtüsünün, yeşil yapraklarla birleştiği, pampaslarla hazırlanan göz alıcı nikah alanının ön plana çıktığı düğünün detaylarını Lara ile konuştuk. Lara Kunze-Concewitz & Toros Greenhalgh’un bu zevkli düğünün tüm ayrıntılarını dinlemeye hazır mısınız? Haydi başlayalım!

Merhaba! İlk olarak eşinizle ne zamandır tanıştığınızı ve evlenmeye nasıl karar verdiğinizi öğrenebilir miyiz?

Eşimle 2014 senesinden beri tanışıyoruz. Uzun bir dönem çıktıktan sonra, arada ayrılmamıza rağmen tekrar bir araya gelmemiz bize gerçekten birbirimiz için doğru kişi olduğumuzu gösterdi. Birbirimizi iyi tanımak ve evlenmek için acele etmemek doğru karar vermemize yardımcı oldu.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Düğününüz ne zaman, nerede gerçekleşti? Kaç kişilik bir düğün oldu?

Düğünümüz 07.07.2018 tarihinde Casa dell’Arte, Bodrumda gerçekleşti. 250 kişilik bir düğündü.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Peki düğün mekanınıza karar verirken en çok nelere dikkat ettiniz?

Kumsal olması ve özel olması bizim için çok önemliydi. Herkesin rahatça gelebileceği, aynı otelde kalabileceği, evlenmemizi sadece bir gün değil bütün bir hafta sonu beraber kutlayabilmemiz bizim için önemliydi. Ikimizin de yurt dışından gelen yakın aile bireyleri ve arkadaşları olduğu için organizasyon açısından da kolay oldu. Mekan’da kendimizi evdeymişiz gibi hissetmek istedik ve misafirlerimizin de aynı şekilde hissetmelerini istedik. Casa dell’Arte  3 gün boyunca evimiz oldu, çalışan herkes ile arkadaş olduk ve hala en az senede bir gideriz görmeye herkesi.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

“Sadelikten yana olduğum için çok fazla çiçek yerine yeşilliklerin ağırlıkta olduğu bir konsept düşündük”

Aklınızda bir düğün teması var mıydı, yoksa mekana ve organizasyon firmasının yönlendirmelerine göre mi düğününüzü tasarladınız? Düğününüzün dekorasyonuyla ilgili biraz bilgi alabilir miyiz? :)

İkimiz de çok rahat olduğumuz için, misafirlerimizin de bu şekilde hissetmesini istedik. Kimsenin o sıcakta takım veya ağır gece elbisesi giyilmesini istemedik. Hayalimizin gerçek olmasının tek bir sebebi var o da Ruks Event’le çalışmış olmamız. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bir çok firma ile görüştüm ancak hiç biri bana ‘Sen ne istiyorsun, senin hayalin ne?’ sorusunu sormadı. Diğer firmalar kendi fikirlerini paylaştılar ancak onların istedikleri şekilde olacakmış gibi hissettirdiler.

Bana ne istediğimi ve hayal ettiğimi soran soran tek kişi Ruks Event’den Rukiye Demirkan’dı.  Bana o soruyu sordu, cevaplarım çok kısaydı çünkü tanışmamızın ilk 5 dakikası içinde ona 100% güvenim vardı. Tüm planlama sürecinde sanırım en fazla 3-4 toplantı yaptık ve genel olarak ne istediğimi anlamışlardı. Bu nedenle detaylarına çok karışmadım. Fakat buna rağmen bana birçok detayın görselini göndererek mutlaka bilgilendiriyorlardı beni. Bu şekilde bir ilişki geliştiği için son güne kadar onlara çok güvendim ve hayallerimizin üstünde bir organizasyon çıktı ortaya.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Genel olarak sadelikten yana olduğum için çok fazla çiçek yerine yeşilliklerin ağırlıkta olduğu bir konsept düşündük. Fairy light’lar olmazsa olmazımdı. Diğer detayları da  dekorasyon şirketimizle birlikte oluşturduk dediğim gibi. Örneğin; baktığımız düğün fotoğraflarında lacivert tonun kullanımı beğendiğimiz için masa örtüsü ve peçetelerimizi lacivert olarak belirledik. Baskın renkteki masa örtülerinin üzerine çiçek ve mumluk tasarımları daha sade planlandı.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Nikah alanında Ruks Event bizim için özel olarak çok farklı  ve daha önce görmediğimiz tarzda bir tak tasarladı. Bu tak büyük bir yelpaze şeklinde 3 boyutlu olarak tasarlanmıştı. En üstünde pampaslar ve diğer kısımlarda da masalardaki gibi yeşil yapraklar ve beyaz çiçekler vardı.  

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün
Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

En sevdiğim detaylardan biri de Ruks Event’in bize hediye olarak yaptığı ve sahil kısmında konumlandırılan ışıklı LOVE yazısıydı.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Hayvanları çok sevdiğimiz için masa isimlerine köpek cinslerinin isimlerini verdik.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Toros,  el yapımı biralardan misafirlerimize ikram etmek istiyordu. Eğlence de kapıdan girildiği anda başlasın istiyorduk. Welcome panosunun yanına konan büyük bakır kazanlara Pablo biralar buzlarla dolduruldu.  Hem ortaya güzel bir karşılama çıktı hem de istediğimiz gibi daha kapıdan girrer girmez misafirlerimiz eğlenmeye başladılar.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Gelinliğiniz hangi markanın imzasını taşıyor?

Gelinliğimin markası Liz Martinez. Denediğim ikinci gelinlikti ve zaten sosyal medyada beğenmiştim bu yüzden emindim doğru elbise olduğundan. Fazla opsiyonlar ile kafa karşılıklılığı yaşamak istemiyordum. Mekan ve konsept için de çok uyumluydu. Hemen kararımı verdim bu nedenle.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Gelinliğinizde mutlaka böyle olmalı dediğini detaylar var mıydı, yoksa daha spontane mi ilerlediniz?

Klasik elbiseleri çok seven biri değilim. Bizim için düğün bir partiydi bu yüzden daha çok parti elbisesi istedim. Dantel seviyorum özellikle yanık ten rengine çok hoş olduğunu düşünüyorum. Duvak istemedim çok ağır ve klasik olduğu için. Rahat olması ve dans edebilmem çok önemliydi çünkü birden fazla gelinlik de istemedim. Bir daha giymeyeceğim için bütün gece gelinliğimi giymek istedim.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Saç ve makyajınızda nasıl bir tarz tercih ettiniz?

Daha önceden herhangi bir deneme yapmadım. Bodrum’da bulunan Kuaför Ayten’den gelen ekip ile o günkü moduma göre saçımı ve makyajımı benimle karar verdikten sonra yaptı, çok güzel oldu hiçbir şeyini değiştirmedim. Elbiseme ve istediğim sadeliğe uygun bir saç makyaj oldu.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Düğün giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğinizi öğrenebilir miyiz?

Giriş müziğimiz Kygo - Firestone.

Pasta müziğimiz Celebrate - Kool and the Gang.

İlk dans konsepti hoşumuza gitmiyordu bu yüzden ben babamla, eşim annesi ile ve yakın aile ile What a Wonderful World - Louis Armstrong şarkısına dans ettik beraber.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

“Son bir sene içinde konuşmadığımız kimseyi düğüne çağırmadık”

Düğününüzle ilgili en zorlandığınız nokta ne oldu? Zorlukla nasıl başa çıktınız?

Çok şanslıydık, Rukiye ve ekibi olduğu için organizasyon detayları ve otel gibi konularda herhangi bir zorluk çekmedik. Çift olarak tek zorlandığımız konu kişi sayısını limitlemekti. Orada da kendimize kural koyduk, son bir sene içinde konuşmadığımız kimseyi çağırmadık. Bu aile de olsun, çocukluk arkadaşta olsun, bir sebebi var ki o kişiler ile bir sene konuşmamışız. Bu kural çok iyi oldu çünkü düğündeki ortamı herkes övdü, çok sıcak ve samimi bir ortam olduğunu söylediler.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün
Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

“Destinasyon düğünü yapmak isteyen çiftlere destinasyon düğünü alanında uzman ve böyle düğünler planlamış kişilerle çalışmalarını öneriyorum.”

Peki destinasyon düğünü yapmanın avantaj ve dezavantajlarını öğrenebilir miyiz?

Düğün misafirlerin 90%’nı dünyanın farklı uçlarından geleceği için destinasyon düğünü yapmama gibi bir şansımız yoktu. Bir çoğu hayatların bir kısmını Türkiye’de geçirmiş hatta yaşamışlardı. Uzun yıllar sonra tekrar geri gelip, özellikle Casa dell’Arte gibi olağanüstü bir mekanda bir hafta geçirmek herkesin çok hoşuna gitti. Biz sadece avantaj olarak gördük. Bahsettiğim gibi yanımızda destinasyon düğünü planlama ve yönetimi konusunda profesyonel bir firma vardı ve ilk dakikadan itibaren de onlara çok güvendik. Bu nedenle biz düğünümüzün planlanması ya da yönetilmesi konusunda hiçbir zorlukla da  karşılaşmadık.  Bu nedenle destinasyon düğünü yapmak isteyen çiftlere destinasyon düğünü alanında uzman ve böyle düğünler planlamış kişilerle çalışmalarını öneriyorum.  

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Son olarak evlilik hazırlığı yapanlara bir öneri vermeniz gerekse bu ne olur?

Bir çift için en mutlu olduğu günlerden biri düğün günleridir.

Fakat düğün gününü planlama süreci yorucu ya da onları üzen bir hal alırsa düğünlerini de pek güzel geçiremeyebilirler. Zevk alınan bir süreç olmalı bence bu süreç, stresle ve güç savaşlarıyla geçmemeli. Bu nedenle Ruks Event gibi A’dan Z’ye her şeyi planlayan ve gerçekten çiftin isteklerini dinleyen ve istekleri doğrultusunda onları yönlendiren bir organizasyon şirketliyle çalışırlarsa canları sıkılmaz ve detayların arasında kaybolmazlar. Düğün günü için sadece kendilerine, misafirlerine ve tabii ki eğlenmeye odaklanabilirler.

Bir çok arkadaşım düğün organize ederken çok zorlandıklarını ve stres yaşadıklarını anlatırlar. Ben hep derim ki ben çok eğlendim, hiç stres olmadım, ve bunu sebebi organizasyon firması ile birbirimize olan güven ve açık iletişim.  Günün sonunda bunu söylemek önemli. Bir çiftin en güzel günü ve bu günü baştan sona güzel hatırlamak gerekiyor.

Lara Kunze-Concewitz ve Toros Greenhalgh düğün

Künye: 

Mekân: Casa dell’Arte, Bodrum
Organizasyon: Ruks Event
Davetiye: Paperless Post
Fotoğraf: Yeliz Atıcı
Saç: Kuaför Ayten Bodrum
Makyaj: Zeynep Karakaş
Ses ve ışık: A2
Pasta: Tatlıcı Bodrum
Gelinlik: Liz Martinez
Gelin Ayakkabıları: Sam Edelman
Damatlık: Scotch & Soda
Damat Ayakkabıları: Converse
Hediyelik: Sokak köpeklerine her misafir adına mama bağışı

Önerilen Yazılar